kalkulator

i

Autor: pixabay.com

REKRUTACJA DO SZKOŁY

Przelicznik punktów do szkoły średniej. Jak policzyć punkty do liceum i technikum?

2023-07-05 10:09

Jak liczyć punkty do liceum, technikum czy też do zawodówki? Rekrutacja do szkoły ponadpodstawowej to ciężki orzech do zgryzienia dla niejednej osoby. Choć mogłoby się wydawać, że liczenie punktów potrzebnych do rekrutacji jest skomplikowane - nic z tych rzeczy. Odpowiadamy jak policzyć punkty do szkoły średniej.

Spis treści

  1. Przelicznik punktów do liceum
  2. Jak liczyć punkty do szkoły średniej

Kalkulator punktów do liceum to bardzo przydatne narzędzie, które pozwala młodym osobom sprawdzić, z jakim wynikiem mogą startować w rekrutacji do szkoły średniej. To bardzo łatwy sposób, gdzie można samodzielnie sprawdzić, czy dostaniemy się do wybranej przez nas szkoły. Wakacje trwają w najlepsze, jednak absolwenci ósmych klas szkoły podstawowej trochę się stresują. Wszystko przez wyniki egzaminów ósmoklasisty, które pojawiły się w poniedziałkowy poranek 3 lipca. To właśnie wtedy niemal 520 tysięcy uczniów, dowiedziało się jak poszły im trzy testy do których podeszli w maju. Jak liczyć punkty do szkoły średniej? To banalnie proste!

Wpadki w szkołach, sztuczki na ściąganie - Ewelina pyta i nie błądzi #1

Przelicznik punktów do liceum

Jak liczyć punkty do liceum, technikum i do zawodówki? To banalnie proste! Uczniowie mogą skorzystać z bezpłatnych kalkulatorów w przeglądarce internetowej lub zrobić to w prosty sposób sami. Przypomnijmy, że maksymalna liczba punktów do zdobycia w trakcie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych to 200. Połowę z nich uczniowie mieli szansę zdobyć za dobry wynik na egzaminie ósmoklasisty, a drugą połowę za oceny umieszczone na świadectwie, szczególne osiągnięcia czy też działalność dodatkową, jak na przykład wolontariat.

Jak liczyć punkty do szkoły średniej

Liczenie punktów do szkoły średniej nie jest skomplikowane. Punkty za egzamin ósmoklasisty w rekrutacji należy pomnożyć przez podaną niżej wartość:

  • egzamin z języka polskiego - wyniki mnożymy razy 0,35 (100 proc. x 0,35 = 35 punktów),
  • egzamin z matematyki - wyniki mnożymy razy 0,35 (100 proc. x 0,35 = 35 punktów),
  • egzamin z języka obcego - wyniki mnożymy razy 0,3 (100 proc. x 0,3 = 30 punktów).

Jeśli absolwent ósmej klasy otrzymałby z każdego egzaminu wynik 100 proc., wówczas zyskałby 100 punktów w rekrutacji do liceum.

ZOBACZ TAKŻE: Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2023/2024 - do kiedy trwa? Jaki jest przelicznik punktów?

Sonda
Jesteś zadowolony z wyników egzaminu ósmoklasisty?