szkoła, egzamin

i

Autor: pixabay.com

REKRUTACJA DO SZKOŁY

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2023 - logowanie, terminy, wyniki

2023-07-19 8:44

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2023 są już znane, dlatego nic dziwnego że uczniowie poszukują informacji na temat rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. Gdzie się zalogować? Jakie są terminy rekrutacji i kiedy będą wyniki? Sprawdźcie najważniejsze informacje!

Spis treści

  1. Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2023 - logowanie
  2. Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych 2023
  3. Wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych 2023 - data

Rekrutacja do liceum, technikum i zawodówki interesuje wiele osób. Wakacje trwają w najlepsze, a młodzież może odpocząć od porannego wstawania, uczenia się i chodzenia do szkoły. Trochę stresu mają tylko absolwenci ósmych klas, którzy w poniedziałek 3 lipca dowiedzieli się, jak poszły im egzaminy, do których podeszli 23-25 maja. Przez trzy dni rozwiązywali arkusze z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Choć egzaminów ósmoklasisty nie da się nie zdać, to wyniki są bardzo ważne podczas rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. Gdzie się zalogować? W jakich terminach należy składać papiery i najważniejsze, kiedy będą wyniki rekrutacji do szkół średnich? Odpowiadamy!

Wpadki w szkołach, sztuczki na ściąganie - Ewelina pyta i nie błądzi #1

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2023 - logowanie

Większość ósmoklasistów w Polsce może wziąć udział w rekrutacji do maksymalnie trzech szkół ponadpodstawowych. Gdzie się zalogować? Rekrutacja odbywa się między innymi poprzez system OMIKRON.

Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych 2023

Ile trwa rekrutacja do szkoły ponadpodstawowej? Od kiedy do kiedy trzeba składać papiery? Poniżej przedstawiamy cały harmonogram rekrutacji do szkół średnich:

  • od 23 czerwca do 10 lipca - w tym terminie uczniowie muszą dostarczyć do szkoły dokumenty potwierdzające osiągnięcia świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wyniku egzaminu ósmoklasisty i nalepy je złożyć w szkole pierwszego wyboru
  • 18 lipca - szkoły publikują listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia
  • 18 lipca do 25 lipca - uczniowie potwierdzają podjęcie nauki w szkole, do której zostali zakwalifikowani poprzez złożenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły i zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowej, potrzebne jest również zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu
  • 26 lipca - ogłoszenie przyjętych osób w szkołach.

Wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych 2023 - data

Kiedy będą wyniki rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej? Data jest już znana! Wyniki przyjęcia do szkół średnich zostaną ogłoszone w środę 26 lipca. Co jeśli uczeń nie dostał się do szkoły o której marzył? Spokojnie. Rekrutacja uzupełniająca w większości szkół rozpocznie się właśnie po 26 lipca.

Sonda
Jesteś zadowolony z wyników egzaminu ósmoklasisty?