Prognoza pogody na wakacje 2022 - jaka będzie pogoda nad morzem i w górach?

i

Autor: canva.com Prognoza pogody na wakacje 2022 - jaka będzie pogoda nad morzem i w górach?

Prognoza pogody na wakacje 2022 - jaka będzie pogoda nad morzem i w górach?

2022-07-05 14:04

Wakacje 2022 oficjalnie rozpoczęte, a pogoda w ostatnim czasie rozpieszcza wszystkich. Jest ciepło i słonecznie, jak na lato przystało, jednak czy będzie tak cały czas? Jeśli zastanawiasz się jaka będzie pogoda nad morzem i w górach, podczas tegorocznych wakacji dobrze, że tu jesteś. Sprawdź prognozę pogody na lipiec i sierpień dla dwóch najbardziej pożądanych kierunków w Polsce.

Jaka będzie pogoda w wakacje 2022? Takie pytanie zadaje sobie niejedna osoba, która z utęsknieniem czekała na ten błogi czas. Uczniowie swoją dwumiesięczną przerwę od szkoły rozpoczęli 25 czerwca, natomiast dorośli mają zaplanowane urlopy. W naszym kraju podczas lipca i sierpnia, obleganymi kierunkami są polskie morze i góry. To właśnie w te miejsca rodziny z dziećmi, wybierają się na odpoczynek. Najpopularniejsze są plaże w Trójmieście, Kołobrzegu, Władysławowie czy też w Międzyzdrojach, natomiast jak góry, to oczywiście Zakopane i słynna Gubałówka. Jaka będzie pogoda podczas tegorocznych wakacji właśnie nad Bałtykiem i w górach? To warto wiedzieć, zanim spakujesz walizki!

Schładzasz psa w ten sposób podczas upału? Możesz mu zaszkodzić!

Gdzie jechać na wakacje 2022? Rozwiąż QUIZ i sprawdź

Pytanie 1 z 9
1. Gdzie się czujesz najlepiej?

Pogoda na wakacje 2022 nad morzem

Jaka będzie pogoda nad morzem podczas wakacji 2022? Choć nad Bałtykiem z pogodą bywa różnie, to podczas wakacji przeżywa on totalne oblężenie. W tym roku pogoda nad polskim morzem będzie dosyć przyjemna. Przewidywane temperatury będą wahać się od 21 do nawet 28 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie na początku lipca, jednak później z dnia na dzień, pogoda może płatać figle. 5 lipca przewidywane są opady deszczu, a na niebie dookoła słońca będą gromadzić się chmury. Prognozuje się, że bezchmurne niebo pojawi się dopiero na początku sierpnia razem z temperaturą 24 stopni Celsjusza wzwyż. Pamiętajmy jednak, że pogoda długoterminowa potrafi zawodzić, więc lepiej sprawdzać pogodę z dnia na dzień.

Tańsze paliwo NIE DLA WSZYSTKICH. Kogo obejmuje promocja?

Pogoda na wakacje 2022 w górach

Jaka będzie pogoda w górach podczas tegorocznych wakacji? Góry rządzą się swoimi prawami, dlatego czasami ciężko jest przewidzieć, czy będzie słonecznie, czy deszczowo. Prognozy pogody są jednak obiecujące. W Tatrach, Karkonoszach, Beskidach, Bieszczadach czy też Pieninach, będzie raczej pogodnie. W Zakopanem najcieplej będzie pod koniec czerwca, a także 1 lipca - ponieważ aż 31 stopni Celsjusza! Ochłodzenie nastąpi dzień później czyli 2 lipca, a termometry pokażą wtedy około 22 stopni, a niebo będzie pochmurne. Jeśli chodzi o kolejne dni, temperatura w tym rejonie będzie wahać się od 18 do 24 stopni Celsjusza. Słońce będzie przeważać na niebie, jednak od czasu do czasu należy spodziewać się opadów deszczu, a nawet burz. Pamiętajmy jednak, że prognoza długoterminowa uwielbia płatać figle, dlatego pogodę należy sprawdzać na bieżąco, a wybierając się w góry, należy zabrać ze sobą ubrania na każdą pogodę.

Wakacje 2022 - ile trwają? Czy będą krótsze niż rok temu?

Szybkie pytania - Cleo