Pełnia Księżyca

i

Autor: pixabay.com

Pełnia Księżyca w marcu 2023 - DATA. Kiedy jest Pełnia Robaczego Księżyca?

2023-03-07 16:01

Zbliża się trzecia Pełnia Księżyca w 2023 roku. Już w pierwszej połowie marca na niebie ukaże się niesamowite zjawisko, jakim jest Pełni Robaczego Księżyca, która ma także wiele innych nazw. Srebrny Glob nie tylko pięknie oświeca niebo, ale przede wszystkim zwiastuje nadchodzącą wiosnę. Kiedy i o której godzinie Pełnia Księżyca pojawi się na niebie? Tego nie można przegapić!

Pełnia w marcu 2023 zbliża się wielkimi krokami! Już niebawem na niebie zaświeci zjawiskowy Księżyc od którego ciężko będzie oderwać wzrok! Co jest takiego wyjątkowego w zbliżającym się zjawisku? Okazuje się, że marcowa Pełnia nazywana jest również Pełnią Robaczego Księżyca. Wymyślili ją Rdzenni Amerykanie ze względu na ostatnią zimową pełnię od śladów pozostawionych przez robaki, które pojawiają się w świeżo rozmarzającej ziemi. To jednak nie koniec ciekawostek! Marcowa Pełnia Księżyca ma jeszcze inne nazwy, takie jak: Czysta Pełnia, Pełnia Śmierci, Skrzypiąca Pełnia, Klonowa lub Sokowa Pełnia Księżyca, od pozyskiwania soku klonowego z drzew, który przetwarzany był później na powszechnie znany syrop. Kiedy i o której godzinie jest Pełnia Księżyca w marcu? Tego nie można przegapić!

Jak dobrze Polacy znają DODĘ? #EwelinaPyta

Pełnia Księżyca marzec 2023 - DATA, GODZINA

Kiedy jest Pełnia Księżyca w marcu? Mamy dla Was dobrą wiadomość! Marcowy srebrny glob pojawi się na niebie zaledwie jeden dzień, przed Dniem Kobiet. W tym roku Pełnia Robaczego Księżyca wypadanie 7 marca o godzinie 13.24, czyli 66. dnia 2023 roku. Co ciekawe, Pełnia Księżyca może być odczuwalna nawet kilka dni przed, jak i kilka dni po całkowitej pełni.

Sonda
Jak na Ciebie wpływa pełnia Księżyca?