pełnia księżyca

i

Autor: pixabay.com

Pełnia Księżyca styczeń 2023 - kiedy jest Wilczy Księżyc? DATA, GODZINA

2023-01-09 8:19

Pierwsza Pełnia Księżyca w nowym 2023 roku, zbliża się wielkimi krokami! Nadchodzi Wilczy Księżyc, który rozbłyśnie na niebie już w styczniu. Kiedy dokładnie jest styczniowa Pełnia Księżyca? O której godzinie będzie widoczny Wilczy Księżyc? Czeka nas wyjątkowe zjawisko!

Pełnia Księżyca w styczniu 2023 - kiedy jest Wilczy Księżyc? Fani niesamowitych zjawisk na niebie z pewnością mocno się ucieszą. Nowy Rok 2023 to czas na zmiany, na nowe możliwości i przygody. Wiele osób w tym czasie wyznacza sobie postanowienia noworoczne i chce, by ten czas był lepszy. Przed nami kolejne Pełnie Księżyca, dzięki którym będzie można nacieszyć oko. Nadchodzi styczniowa Pełnia Księżyca 2023, która nosi nazwę Księżyc Wilków. Nazwa ta wzięła się od Rdzennych Amerykanów i Europejczyków, którzy w średniowieczu nazywali styczniową pełnię w odniesieniu do wycia głodnych wilków, które miały problem ze znalezieniem pożywienia w środku zimy. Styczniowa Pełnia ma jeszcze inne nazwy i są to: Stary Księżyc i Lodowy Księżyc.

ZOBACZ TAKŻE: Justyna Steczkowska kusi w panterkowym stroju. Ciężko oderwać wzrok od jej figury!

Sonda Świąteczna - Ewelina pyta i nie błądzi #5

Pełnia Księżyca styczeń 2023 - DATA, GODZINA

Kiedy i o której godzinie jest Pełnia Wilczego Księżyca 2023? Księżyc zaświeci na niebie już w sobotę 7 stycznia. Kulminacyjny moment osiągnie o godzinie 00:09, co oznacza, że będzie idealnie widoczny na nocnym niebie. Pełnia będzie widoczna gołym okiem i co ciekawe skutki i błysk Księżyca będzie widoczny kilka dni przed momentem kulminacyjnym, jak i kilka dni po. Niektóre osoby mogą mieć problemy ze snem.

ZOBACZ TAKŻE: Dni wolne od pracy w 2023 roku. Kiedy wziąć urlop, by mieć więcej wolnego?

Sonda
Pełnia Księżyca - czy dobrze śpisz w nocy?