Ferie zimowe, zima, narty

i

Autor: pixabay.com

Ferie zimowe 2023 - województwa. Kto kiedy ma zimową przerwę w szkole?

2023-02-14 10:25

Dwutygodniowa, a w dodatku zimowa przerwa od szkoły to coś, na co czeka każdy uczeń! Kiedy są ferie zimowe w roku szkolnym 2022/23? Terminy przerwy zimowej są już znane i rozpoczynają się już 16 stycznia. Sprawdź dokładną rozpiskę ferii zimowych 2023 i zaplanuj wolny czas.

Terminy ferii zimowych 2023 to ważna kwestia, której poszukuje nie tylko młodzież, ale także ich rodzice. Kiedy są ferie 2023 warto wiedzieć, ponieważ można dobrze zaplanować wolny czas. Nowy rok szkolny trwa w najlepsze, jednak jak wiadomo uczniowie kochają wolne. Weekendy, dni ustawowo wolne, czy też przerwy świąteczne to idealna okazja do odpoczynku. W roku szkolnym 2022/2023 młodzież może liczyć w sumie na aż 179 dni wolnych od szkoły! Dni te sumują się łącznie z wakacjami, feriami zimowymi, przerwami świątecznymi i weekendami. W tym roku szkolnym naprawdę można odpocząć, jednak wiele osób z niecierpliwością czeka na zimową przerwę od szkoły. Powód jest oczywiście prosty - przez dwa tygodnie można szaleć na stoku, lepić bałwana, lub podróżować z rodzicami. Harmonogram ferii zimowych 2023 jest podzielony na cztery punkty, a daty są już znane. Jako pierwsze swoje ferie zaczyna województwo lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie, natomiast maraton ten kończy województwo dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie.

Dzień chłopaka - Ewelina pyta i nie błądzi #2

Ferie zimowe 2023 - TERMINY

Daty ferii zimowych 2023 zastanawiają wiele osób. Kiedy przerwę od szkoły ma województwo lubelskie, a kiedy podlaskie? Kiedy ferie 2023 ma mazowieckie, a kiedy dolnośląskie? To żadna tajemnica! W 2023 roku terminy ferii zimowych wyglądają następująco:

  • 16 stycznia - 29 stycznia: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
  • 23 stycznia - 5 lutego: podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • 30 stycznia - 12 lutego: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
  • 13 lutego - 26 lutego: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

ZOBACZ TAKŻE: Kacper Blonsky wszedł na lód na Morskim Oku. Idol nastolatek spotkał się z ostrą krytyką

Czy wiesz jakim językiem mówi młodzież? QUIZ

Pytanie 1 z 12
Co oznacza słowo boomer?