Pełnia Księżyca

i

Autor: pixabay.com

Pełnia Księżyca sierpień 2022 - DATA. Kiedy jest Pełnia Zielonej Kukurydzy?

2022-08-10 11:41

Pełnia Księżyca to wyjątkowe zjawisko, które robi ogromne wrażenie na wszystkich. Teraz będziemy mogli podziwiać je na sierpniowym niebie, dlatego nie można przejść obok tego obojętnie! Kiedy i o której godzinie jest Pełnia Księżyca w sierpniu? Okazuje się, że będzie to wyjątkowa data, a jej dokładna nazwa to Pełnia Zielonej Kukurydzy. Sprawdźcie szczegóły.

Pełnia Księżyca w sierpniu 2022 - kiedy jest? O której godzinie podziwiać na niebie? Takich informacji poszukuje niejedna osoba, która interesuje się niesamowitymi zjawiskami na niebie. Przed nami Pełnia Księżyca, która pojawi się właśnie na sierpniowym niebie. Warto wiedzieć, że jest ona nazywana Pełnią Zielonej Kukurydzy i nie chodzi o zielony kolor, bo taki Księżyc nie będzie. Nazwa ta wywodzi się od rdzennych Amerykanów, którzy dawniej nadali Pełni taką nazwę, ponieważ Księżyc pojawiał się na niebie, gdy ich kukurydza była w pełnej fazie wzrostu, lecz nie była jeszcze gotowa do zbiorów. Inne nazwy sierpniowej Pełni Księżyca to: Czerwona i Zbożowa, a także Pełnia Księżyca Jesiotrów, ponieważ jesiotry były wyjątkowo łatwą zdobyczą podczas tego zjawiska.

Masz pieprzyk przy ustach lub piegi? Sprawdź, co to znaczy - będziesz zaskoczony!

WSHV - Doda bez cenzury

Pełnia Księżyca sierpień 2022 - DATA, GODZINA

Kiedy i o której godzinie oglądać Pełnię Zielonej Kukurydzy? Zjawisko będzie widoczne w piątek 12 sierpnia, a jego pełna tarcza dokładnie o godzinie 03:36 nad ranem. Wpływ sierpniowej Pełni Księżyca odczuwać będziemy dzień przed, jak i dzień po. Warto również wiedzieć, że noc spadających gwiazd przypada w nocy z 13 na 14 sierpnia i niestety Perseidy mogą być ciężkie do zaobserwowania, właśnie przez blask Księżyca.

15 sierpnia 2022 - czy jest wolne od pracy? Co to za święto?

Sonda
Pełnia Księżyca - czy dobrze śpisz w nocy?