szkoła, lekcje zdalne

i

Autor: pixabay.com

Nauka zdalna staje się rzeczywistością! Pierwsze placówki przechodzą do nauczania online

2022-10-11 12:29

Nauczyciele i rodzice obawiają się, że uczniowie będą marznąć na lekcjach. To samo tyczy się studentów, którzy od października rozpoczęli nowy rok akademicki. Niestety nauka zdalna staje się rzeczywistością, a pierwsze placówki przechodzą do tryb zdalny.

Kiedy nauka zdalna 2022? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób. Nauka zdalna powoli staje się rzeczywistością, a niektóre placówki już zdecydowały się na ten krok. Drastyczne ceny podwyżek prądu zmuszają wiele osób do zamknięcia działalności, a ceny węgla bijące rekordy i problemy z jego dostępnością wywołują w ludziach strach. Wiele osób obawia się tego jak będzie wyglądać tegoroczna zima, a szkoły drżą, czy będą potrafiły zadbać bezpieczeństwo i zdrowie uczniów. Przypomnijmy, że zgodnie z obecnymi przepisami, lekcje w szkole mogą zostać odwołane, jeżeli temperatura w klasach nie przekracza 18 stopni Celsjusza. Jesień i zima 2022/23 niestety stoją pod znakiem kryzysu energetycznego, dlatego pierwsze placówki zdecydowały się przejść już teraz na tryb zdalny.

ZOBACZ TAKŻE: Pogoda na Wszystkich Świętych 2022. Ile stopni 1 listopada i czy będzie padać deszcz?

Wpadki w szkołach, sztuczki na ściąganie - Ewelina pyta i nie błądzi #1

Nauka zdalna 2022 - od kiedy lekcje online?

To nie żart! Pierwsze placówki przechodzą na tryb zdalny. Póki co są to uczelnie, które oferują swoim studentom wykłady poprzez formę online. Na ten krok zdecydował się między innymi rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, którego przerosły ceny prądu. Uczelnia otrzymała ofertę na dostawę energii elektrycznej o 700 procent wyższą, a za rok wychodzi to o około 154 mln zł więcej, niż dotychczas. Póki co zarządzono, że nauka zdalna będzie odbywać się w terminach w tym roku akademickim w terminach od 29 do 30 października, od 2 do 6 listopada, od 17 do 22 grudnia, od 3 do 5 stycznia, a także od 7 do 8 stycznia.

Inne uczelnie również martwią się jak będzie wyglądać tegoroczna zima i podobnie jak UJ rozważają przejście na częściową naukę zdalną lub kończenie zajęć najpóźniej o godzinie 18. Warto również dodać, że Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, ogłosił podczas inauguracji roku na Akademii Górniczo-Hutniczej, że ceny energii zostaną uregulowane. Czy rzeczywiście tak będzie? Czas pokaże.

Sonda
Nauka zdalna zimą 2022/2023 - czy jesteś za tym, by była?

Zdalnie czy stacjonarnie - lektury trzeba znać

Listen to "Potop - Henryk Sienkiewicz - streszczenie i omówienie lektury" on Spreaker.