Matura rozszerzona 2022 biologia - arkusze PDF, odpowiedzi, zadania. Co było na maturze?

2022-05-12 14:05

Czwartek 12 maja. Tego dnia wielu maturzystów zmierzy się z maturą na poziomie rozszerzonym z biologii. Z pewnością jest to stresujący czas, jednak trzeba być dobrej myśli, ponieważ poziom tegorocznych egzaminów jest - według wielu zdających dosyć łatwy. Gdzie szukać tegorocznych arkuszy z rozszerzonej biologii? Jakie były zadania? Sprawdźcie już teraz.

Matura rozszerzona biologia 2022 - gdzie szukać arkuszy? Jakie były zadania? Czy matura była trudna? Odpowiedzi na takie pytania szuka niejeden maturzysta, ale także jego rodzice i znajomi. Maturalny maraton trwa w najlepsze, a absolwenci szkół średnich od środy 4 maja mierzą się z arkuszami. Mają już za sobą obowiązkowe podstawy, ale także kilka rozszerzeń. Teraz przyszła pora na biologię, z której wyniki przydadzą się wielu osobom podczas rekrutacji na studia, na przykład medyczne, biologiczne lub inne, gdzie wymagany jest właśnie ten wynik. Łącznie według danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, do tegorocznej matury z biologii przystąpiło około 46 800 absolwentów.

Wiktor Dyduła - Szybkie Pytania

Matura rozszerzona biologia 2022 - odpowiedzi

Gdzie szukać odpowiedzi do matury rozszerzonej z biologii? Maturzyści otworzą swoje arkusze w czwartek 12 maja równo o godzinie 9:00 i będą mieli aż 180 min na rozwiązanie zadań. Gdzie znaleźć odpowiedzi? Niestety na ten moment nie są one znane. Zdający po wyjściu z sali mogą omówić wyniki z nauczycielem od biologii, natomiast oficjalne odpowiedzi będą dostępne dopiero w czerwcu i pojawią się na oficjalnej stronie CKE.

ZOBACZ TAKŻE: Oni nie mają matury. Które gwiazdy należą do tego grona?

Matura rozszerzona biologia 2022 - arkusz CKE

Gdzie szukać arkuszy z biologii na poziomie rozszerzonym? Maturalne arkusze będą dostępne na oficjalnej stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w czwartek 12 maja o godzinie 14. Jeśli tylko pojawią się na stronie, zaktualizujemy dla Was ten artykuł, a arkusz umieścimy na górze tego tekstu w specjalnej galerii.

AKTUALIZACJA [12.05.2022 GODZ. 14:05]

Arkusze są już dostępne. Znajdziecie je na oficjalnej stronie CKE, a także na górze tego artykułu w specjalnej galerii.

Matura rozszerzona biologia 2022 - zadania

Jaki był poziom matury 2022 z rozszerzonej biologii? Tegoroczne arkusze były łatwe, czy trudne? Maturzyści zaczną pisać test od godziny 9:00, a ich relacje i odczucia zaczną pojawiać się w sieci kilkadziesiąt minut po. Śledźcie nas uważnie, ponieważ na bieżąco będziemy dla Was aktualizować ten artykuł. Pojawią się reakcje uczniów, poziom trudności w ich odczuciu, a także przykładowe zadania które pojawiły się w tegorocznym arkuszu.

AKTUALIZACJA [12.05.2022]

Z reakcji maturzystów wiemy, że w tegorocznym arkuszu nie pojawiła się anatomia człowieka. Wiemy też, że pojawiła się osmoza, zadanie z wiewiórką z Ameryki Północnej, a także zadanie z obliczeniem na ile procent dziecko będzie miało siatkówczaka. Zdania co do odpowiedzi do tego punktu są podzielone, jednak większości zdającym wyszła odpowiedź 50%. Większość maturzystów ocenia poziom egzaminu na trudny.

Sonda
Czy obawiasz się tegorocznego egzaminu maturalnego?