Od dzisiaj obniżka cen paliw! Ale nie dla wszystkich? Jest warunek!

i

Autor: Paul Brennan

Kolejna PODWYŻKA cen paliw już na dniach! Ceny złamią psychologiczną granicę [CENY]

2021-10-12 9:04

Kolejna podwyżka cen z pewnością zdenerwuje kierowców. Tym bardziej, że ceny złamią psychologiczną granicę. Jaką? W tym momencie najszybciej rosną ceny za LPG, ale pozostałe paliwa wcale nie pozostają w tyle i również drożeją. W najbliższych dniach kierowcy, wjeżdżając na stację mogą przeżyć załamanie nerwowe.

W najbliższych dniach szykuje się kolejna podwyżka cen paliw. W tym momencie najszybciej rosną ceny za LPG. Niedawno litr gazu przebił granicę z 2012 roku, czyli 3,00 zł za litr, a teraz cena kolejny raz wzrośnie. Kierowcy samochodów napędzanych olejem napędowym również nie mają powodów do radości, a raczej do smutku. Diesel również przekroczył granicę i rekordową cenę z 2012 roku. Co ważne, cena za ten rodzaj paliwa również rośnie w szybkim tempie i nie wydaje się, że przestanie. Pozostałe paliwa nie pozostają jednak w tyle i również drożeją. O ile teraz wzrosną ceny paliw? Jedno jest pewne – złamią psychologiczną granicę. Kierowcy, bez wątpienia mogą przeżyć szok, jadąc na stację w tym tygodniu. Według informacji nowe ceny powinny zacząć obowiązywać do końca tego tygodnia, nie później niż po 17 października (niedziela).

Spis treści

  1. Kolejna podwyżka cen paliw złamie psychologiczną granicę
  2. Kolejna podwyżka cen paliw - CENY

CZYTAJ TAKŻE: 3 miliony aut nie wyjadą na polskie drogi! WAŻNA ZMIANA w przepisach od 1 stycznia

Kolejna podwyżka cen paliw złamie psychologiczną granicę

Ceny LPG, czyli paliwa, które w ostatnim czasie drożeje najszybciej, bo aż 16 groszy na jednym litrze, mogą wzrosnąć o kolejne kilkanaście groszy i to już za kilka dni! Aktualnie średnia cena LPG na stacjach w naszym kraju to 3,03 zł. Nie brakuje jednak miejsc, gdzie gaz sprzedaje się o wiele drożej. Jeżeli chodzi o podwyżki innych paliw to wydaje się, że stacje zaczynają pogrywać z kierowcami. Żadna z nich nie chce przekroczyć magicznej granicy 6,00 zł za litr paliwa, a to się za niedługo stanie. Dlaczego? Według ekspertów stacje nadal utrzymują sztuczną cenę 5,99 za droższą benzynę 98. Analitycy z e-Petrol przewidują, że to niebawem się skończy, bo właśnie ta benzyna wrośnie, aż do 6,15 złotych za jeden litr.

Kolejna podwyżka cen paliw - CENY

Według analityków e-Petrol.pl ceny wzrosną gwałtownie. I to w nadchodzących dniach. Jakie podwyżki czekają kierowców? Ceny są uśrednione.

  • LPG: z 3,03 zł z możliwością nawet do 3,15 zł za litr
  • Benzyna 95: z 5,79 zł do 5,99 zł za litr
  • Benzyna 98: z 5,99 zł, do 6,15 zł za litr
  • Olej napędowy: z 5,79 zł, do 5,93 zł za litr

Ceny mogą zacząć obowiązywać jeszcze w tym tygodniu, nie później niż 17 października.

Zapytaliśmy ALBAŃCZYKÓW o POPKA. Czy znają KRÓLA ALBANII?
Sonda
Czy ceny paliw są za wysokie?
Źródło: Kolejna PODWYŻKA cen paliw już na dniach! Ceny złamią psychologiczną granicę [CENY]