karnawał

i

Autor: pixabay.com

Kiedy jest ostatnia niedziela karnawału 2023? Kiedy zaczyna się Wielki Post?

2023-02-17 8:57

Ostatni weekend karnawału to idealna okazja do hucznej zabawy przed Wielkim Postem. Kiedy są ostatki 2023? Ile trwa Wielki Post i od kiedy się zaczyna? O tych datach warto wiedzieć.

Spis treści

  1. Ostatni dzień karnawału 2023 - DATA
  2. Ile trwa Wielki Post 2023 - DATA

Ostatnia niedziela karnawału 2023, to data która interesuje wielu Polaków. W piątek 6 stycznia rozpoczął się karnawał, czyli czas hucznej zabawy. Zgodnie z tradycją, jest to okres poprzedzający Wielki Post, czyli okres przed Wielkanocą. Karnawał kończą natomiast tak zwane ostatki, które w Polsce kojarzone są z głośnymi imprezami w lokalach, czy też klubach. Warto również wiedzieć, że ostatnie dni karnawału obchodzone są hucznie również w innych krajach. W Rio de Janeiro oraz w Wenecji odbywają się znane na całym świecie festiwale. W Polsce tradycją związaną z ostatkami jest Tłusty Czwartek, który w tym roku wypada w kalendarzu 16 lutego. Kiedy jest ostatnia niedziela karnawału w 2023 roku? Od kiedy do kiedy trwa Wielki Post? Dokładne daty znajdziecie pod wideo poniżej.

Ile dać księdzu po kolędzie w 2023 roku? Stawki za kolędowanie wzbudzają kontrowersje

Sonda Świąteczna - Ewelina pyta i nie błądzi #5

Ostatni dzień karnawału 2023 - DATA

Kiedy są ostatki 2023? Data ta interesuje wiele osób. W tym roku karnawał kończy się w lutym. Zgodnie z tradycją, rozpoczyna się od Tłustego Czwartku 16 lutego, natomiast okres zabawy kończy się niecały tydzień później, ponieważ we wtorek 21 lutego, tuż przed Środą Popielcową. Ostatnia niedziela karnawału w 2023 roku wypada natomiast 19 lutego.

ZOBACZ TAKŻE: Msze święte odprawiane przez dzieci w Robloxie to hit internetu. Księża kipią z dumy!

Ile trwa Wielki Post 2023 - DATA

Ile dni trwa Wielki Post w 2023 roku? Obchody Wielkiego Postu przypadają na okres od 22 lutego (Środa Popielcowa) i będzie trwał aż do Wielkiego Czwartku, który w tym roku wypada 6 kwietnia. Wielki Post potrwa w sumie 43 dni. Niektórzy mówią nawet, że Wielki Post trwa aż do Wielkiej Soboty, czyli w tym roku do 8 kwietnia, na dzień przed Wielkanocą.

Sonda
Którymi słodkościami najchętniej objadasz się w tłusty czwartek?