Jerzy Urban

i

Autor: AKPA Jerzy Urban

Jerzy Urban nie żyje. Polski dziennikarz i polityk miał 89 lat

2022-10-03 11:47

W poniedziałek 3 października świat obiegły smutne informacje. Nie żyje Jerzy Urban - polski dziennikarz, publicysta i polityk. Jerzy Urban odszedł z tego świata mając 89 lat. Co się stało? Jaka była przyczyna śmierci?

Spis treści

  1. Jerzy Urban - kim był?

Nie żyje Jerzy Urban. W poniedziałek 3 października z rana, internet zalały smutne wieści. Okazało się, że w wieku 89 lat zmarł polski dziennikarz, publicysta i polityk Jerzy Urban. Oficjalne wieści przekazał "Tygodnik NIE" na swoich mediach społecznościowych. Co się stało? Jaka była przyczyna śmierci? Niestety takich informacji póki co nie znajdziemy w sieci. Rodzinie Jerzego Urbana składamy najszczersze kondolencje.

Jerzy Urban - kim był?

Jerzy Urban urodził się 3 sierpnia 1933 roku w Łodzi. Był polskim dziennikarzem, publicystą, satyrykiem, pisarzem i politykiem. W latach 1981-1989 pełnił funkcję rzecznika prasowego Rady Ministrów PRL i był jednym z głównych autorów propagandy państwowej i cenzury. Od kwietnia do września 1989 był także ministrem-członkiem Rady Ministrów oraz przewodniczącym Komitetu do Spraw Radia i Telewizji "Polskie Radio i Telewizja", natomiast od 1990 do 2022 roku, zajmował stanowisko redaktora naczelnego Tygodnika Nie. Jerzy Urban był także właścicielem wydającej go spółki Urma. Na swoim koncie miał aż 21 napisanych książek.

Odeszli nagle. Tak wyglądają groby aktorów i muzyków. (Nie)zapomniani