pieniądze na komunie

i

Autor: canva, pexels

do koperty

Ile dać na komunię 2024? Wiemy ile pieniędzy na prezent do koperty dają Polacy

2024-05-21 12:54

Wybór prezentu na Komunię Świętą jest często kwestią osobistych preferencji oraz relacji z obdarowywanym dzieckiem, jednak od lat goście wręczają dzieciom koperty z pieniędzmi. Ile powinno się dać na komunię w 2024 roku? Kwota może zaskoczyć wiele osób. To prawie prezent jak na wesele!

Prezent na Pierwszą Komunię Świętą to nie lada wyzwanie nie tylko dla rodziców chrzestnych, ale także dla gości, którzy zaproszeni są na uroczystość. Przyjęło się, że "bogatsze" prezenty dają właśnie chrzestni i dziadkowie, a reszta zaproszonych osób stawia na czekoladki, pamiątki w formie książki i pieniądze w kopercie. Dziadkowie i chrzestni stawiają raczej na obrazki ze srebra z grawerem, biżuterię, zegarek, który będzie pamiątką lub na sprzęty typu rower, play station lub hulajnoga elektryczna. Nie da się ukryć, że najpopularniejszym prezentem i tak są pieniądze - nieważne jaka byłaby moda w sklepach i telewizji. Pieniądze zawsze się przydadzą, a dziecko może sobie kupić to, co tylko sobie wymarzy. Ile w 2024 roku daje się do koperty na komunię? Kwoty niektórych mocno szokują!

ZOBACZ TAKŻE: Czy można zwierzętom dawać ludzkie imiona? Znamy stanowisko Kościoła w tej sprawie!

SHORT - Nosel wkręca - komunia | ESKA

Komunia 2024 - ile dać do koperty?

Nie tylko rodzice chrzestni mają zagwozdkę, ale także goście. Chodzi oczywiście o pieniądze i o to, ile dać w kopertę na pierwszą komunię  świętą w 2024 roku. Choć jest to oczywiście sprawa indywidualna, mówi się że wypadałoby wręczyć na komunię najmniej 300 złotych w prezencie. Najwięcej powinien podarować chrzestny, bądź chrzestna i tutaj dla wielu osób rozsądnym prezentem jest 1 000 - 1 500 złotych. Podobną kwotę dają często też swoim wnukom dziadkowie, którzy kochają ich nad życie. Przesada czy norma? Pozostawiamy stawki z 2024 roku Waszej ocenie.

ZOBACZ TAKŻE: Św. Łucja miała przerażającą wizje przyszłości. Dużo powiedziała o Polsce

Pamiętajmy jednak, że każdy daje w kopercie na prezent komunijny tyle ile uważa i tyle, na ile go stać. Z pewnością dzieci i rodzice dziecka komunijnego nie będą nikogo rozliczać z podarowanego prezentu, tylko będą cieszyć się z obecności gości w tym wyjątkowym dla nich dniu.

Sonda
Pieniądze na komunię - trafiony prezent?