Egzamin ósmoklasisty 2022 język angielski - odpowiedzi, arkusze CKE, zadania. Co było na testach 8-klas?

2022-05-26 13:00

Egzamin ósmoklasisty 2022 dobiega końca. W czwartek 26 maja uczniowie ze szkół podstawowych zmierzą się z językiem obcym nowożytnym. Okazuje się, że najwięcej osób podeszło do testów z języka angielskiego. Czy tegoroczny arkusz był trudny? Jakie są rozwiązania zadań ze słuchu i innych? Najważniejsze informacje na temat egzaminu ósmoklasisty z angielskiego znajdziecie poniżej.

Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego 2022 - to trzeci, a zarazem ostatni przedmiot z którym muszą zmierzyć się uczniowie w czwartkowy poranek 26 maja. Okazuje się, że w tym roku do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego podeszła największa grupa uczniów, ponieważ aż 97,5% osób. Na drugim miejscu znalazł się język niemiecki, którego chęć napisania zadeklarowała grupa 2,2% osób, natomiast z pozostałych języków obcych: francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego, przystąpi łącznie 0,3% ósmoklasistów. Gdzie szukać tegorocznych arkuszy z angielskiego? Jakie są rozwiązania zadań otwartych i zamkniętych?

ZOBACZ TAKŻE: Egzamin ósmoklasisty 2022 matematyka najłatwiejsza od lat? Czy będzie wysoka zdawalność?

Sonda
Egzamin ósmoklasisty 2022 język angielski - jak Ci poszło?

Egzamin ósmoklasisty 2022 język angielski - ODPOWIEDZI

Jakie są rozwiązania do zadań z angielskiego? Gdzie szukać odpowiedzi? Na ten moment odpowiedzi nie są znane. Możecie skonsultować arkusz i swoje odpowiedzi z nauczycielem od języka angielskiego. Oficjalne rozwiązania pojawią się na stronie CKE dopiero za jakiś czas.

[AKTUALIZACJA 26.05.2022 GODZ. 10:21]

Uczniowie wychodzą z sal egzaminacyjnych i dzielą się swoimi odczuciami w sieci, a także odpowiedziami. Poniżej na bieżąco będziemy publikować Wam odpowiedzi, których udzielili.

Egzamin ósmoklasisty 2022 język angielski - ARKUSZ CKE, TRANSKRYPCJA NAGRAŃ

Arkusz z język angielskiego to coś, co szuka wiele osób - nie tylko uczniów, ale także rodziców, którzy są ciekawi z jakimi zadaniami zmierzyły się ich dzieci. Tegoroczne arkusze będą dostępne na oficjalnej stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w czwartek 26 maja o godzinie 13. Gdy pojawią się w sieci, udostępnimy Wam je w tym miejscu, byście mogli jak najszybciej zobaczyć tegoroczne zadania. Poniżej znajdziecie pierwsze reakcje uczniów dotyczące testów z języka angielskiego.

AKTUALIZACJA 26.05.2022 GODZ. 13:00

Arkusze są już dostępne! Znajdziecie je na stronie CKE, a także u góry tego artykułu w specjalnej galerii. Dodatkowo znajdziecie tam transkrypcje nagrań.

Egzamin ósmoklasisty 2022 język angielski - ZADANIA

Jakie zadania pojawiły się na egzaminie ósmoklasisty z angielskiego? Uczniowie otwierają swoje arkusze równo o godzinie 9:00 i będą mieli aż 90 minut na rozwiązanie zadań. O tym co pojawiło się w ich treści, poinformujemy Was niebawem - dlatego śledźcie nas uważnie. Po zakończonych testach młodzież podzieli się odczuciami w internecie, a my umieścimy Wam ich reakcje! Przypomnijmy, że egzamin z języka angielskiego składa się ze słuchania, z zadań zamkniętych, a także z formy pisemnej.

ZOBACZ TAKŻE: Twoje imię zdradza twój najlepszy fach. Który zawód pasuje do Ciebie najbardziej?

[AKTUALIZACJA 26.05.2022 godz. 10:13]

Pierwsi uczniowie wychodzą z sal egzaminacyjnych. Zdaniem wielu osób egzamin z języka angielskiego był prosty. Poniżej znajdziecie reakcje tegorocznych ósmoklasistów.

Szybkie Pytania - Bryska