święta

i

Autor: pixabay.com

WOLNE ZA ŚWIĘTO

Czy za Wigilię 2023 należy się dzień wolny? Wiemy czy pracownikom należy się dodatkowy dzień wolny

2023-12-20 8:04

Zbliżają się najpiękniejsze święta w roku, czyli Święta Bożego Narodzenia. W związku z tym, wiele osób zastanawia się czy wypadająca Wigilia w sobotę 24 grudnia jest dniem, za który można odebrać sobie wolne w pracy. Czy pracownikom należy się dodatkowy dzień wolny? Czy pracodawca pozwoli odebrać wolne w tygodniu przed lub po świętach? To warto wiedzieć!

Czy za Wigilię w niedzielę należy się dzień wolny? Najpiękniejsze święta w 2023 roku zbliżają się wielkimi krokami. Mowa oczywiście o Świętach Bożego Narodzenia, które trwają od 24 do 26 grudnia. Pierwszego dnia, gdy pierwsza gwiazda zaświeci na niebie, bliscy zasiadają do stołu, by podzielić się opłatkiem, skosztować dwunastu wigilijnych potraw, pośpiewać kolędy i po prostu miło spędzić czas. Niestety święta w tym roku układają się dosyć niefortunnie, ponieważ w weekend. Wigilia 2023 wypada w kalendarzu w niedzielę, dlatego nie ma się co dziwić, że wiele osób zastanawia się, czy za 24 grudnia można odebrać sobie wolne w pracy w innym dniu. Zgodnie z tradycją w wigilijny poranek domownicy wspólnie ubierają choinkę, przygotowują wieczorną kolację i szykują się do świętowania. Czy jest to dzień wolny? Czy w Wigilie otwarte są sklepy? Co z odbiorem dnia wolnego za święto wypadające w niedzielę? Znamy odpowiedź!

ZOBACZ TAKŻE: Przerwa świąteczna 2023 - kiedy jest wolne w szkole? Ile dni wolnego na święta?

Najlepszy prezent od świętego Mikołaja to... #EwelinaPyta

Wigilia 2023 - dzień wolny

Czy za Wigilię 2023 należy się dzień wolny? Niestety nie mamy dla Was dobrych wieści. Za Wigilię wypadającą w niedzielę pracownikom nie przysługuje dodatkowy dzień wolny do odebrania. Najbliższa ku temu okazja będzie w styczniu, ponieważ Święto Trzech Króli (6 stycznia) wypada w sobotę i właśnie wtedy pracownicy mogą odebrać sobie dzień wolny. Co w takim razie ze sklepami w Wigilię? Zgodnie z przyjętą pod koniec listopada przez Sejm ustawą, sklepy w niedzielę 24 grudnia będą zamknięte. Wyjątek stanowią jedynie sklepy typu Żabka, Carrefour Express lub te osiedlowe, za ladą których stanie właściciel.

ZOBACZ TAKŻE: Kiedy przypada najkrótszy dzień w roku 2023? Wiemy ile trwa i od kiedy przybywa dnia

Święta - Jak dobrze znasz świąteczne piosenki? Dokończ ich tekst!

Pytanie 1 z 9
Last Christmas I gave you my heart...