zakupy, sklep

i

Autor: pixabay.com Sklepy otwarte 25 grudnia w Krakowie. Gdzie zrobimy zakupy w Boże Narodzenie?

Czy są otwarte sklepy w Wigilię 2022? Do której godziny otwarte sklepy 24 grudnia?

2022-12-24 9:07

Święta Bożego Narodzenia zawsze rozpoczynają się od kolacji wigilijnej. W tym roku 24 grudnia wypada w sobotę, dlatego wiele osób zastanawia się czy są wtedy otwarte sklepy i do której. Sprawdźcie które sklepy są otwarte i jakie są ich wigilijne godziny otwarcia.

Czynne sklepy w Wigilię 2022 to temat, który zastanawia wiele osób. Święta Bożego Narodzenia trwają zawsze trzy dni. Rozpoczynają się 24 grudnia w Wigilię, gdy wszyscy zasiadają do stołu. Najpierw domownicy modlą się, czytają Ewangelię św. Łukasza, dzielą się opłatkiem i spożywają wigilijne potrawy. Wieczorem według tradycji udają się na Pasterkę, która jest uroczystym elementem w tym świątecznym czasie. Zanim jednak dojdzie do kolacji wigilijnej, w domach odbywają się ostatnie porządki i sprzątanie. Czasem jednak zdarzy się tak, że czegoś zabraknie lub pani domu zapomniała zapisać składniki na wcześniejszej liście. Gdzie zrobić zakupy w Wigilię 2022? Do której godziny są czynne sklepy 24 grudnia takie jak Lidl, Biedronka, Auchan, Groszek, Stokrotka, Aldi, Społem i nie tylko?

ZOBACZ TAKŻE: Kolacja wigilijna 2022 - o której godzinie? Kiedy jest pierwsza gwiazdka na niebie?

Sonda Świąteczna - Ewelina pyta i nie błądzi #5

Godziny otwarcia sklepów w Wigilię 2022

Czy w Wigilię są otwarte sklepy? Do której są czynne sklepy w Wigilię? Sklepy otwarte 24 grudnia mogą być dla wielu osób wybawieniem. Ustawa z 10 stycznia 2018 roku o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni informuje wprost, że 24 grudnia sklepy mogą być otwarte tylko do godz. 14:00. Wliczają się w to zarówno sklepy spożywcze, galerie handlowe, ale również inne punkty usługowo-handlowe. Warto mieć na uwadze również to, że niektóre sklepy decydują się na to, by zrobić swoim pracownikom wolne, dlatego zakupy w wigilię 2022 nie będą możliwe np. w Jysku czy Ikei.

ZOBACZ TAKŻE: Czy za Wigilię 2022 można odebrać sobie wolne? Czy pracownikom należy się dodatkowy dzień wolny?

Czy znasz polskie kolędy? Sprawdź swoją wiedzę!

Pytanie 1 z 10
W kolędzie „Wśród nocnej ciszy” Zbawcę wyglądano?