bocian

i

Autor: pixabay.com

CIEKAWOSTKI

Bocian w locie - co to znaczy? Przesądy z lecącymi i stojącymi bocianami

2024-07-08 13:21

Widok lecącego bociana wywołuje w wielu osobach zaskoczenie. Powód? Oczywiście ma to związek ze starodawnymi przesądami. Jaką wróżbę zwiastuje lecący bocian, a jaką ten siedzący w gnieździe? Co oznacza chodzący bocian po polu? To wato wiedzieć.

Wiosna to piękna pora roku, który rozpoczyna się w kalendarzu 21 marca. Jej symbolem są między innymi pojawiające się przebiśniegi i krokusy, a także budzenie się przyrody do życia. Symbolem wiosny są między innymi również lecące bociany. Biało-czarne ptaki o pięknych długich, a w dodatku czerwonych nogach wracają do nas po zimie z odległej Afryki i niosą radosną nowinę o ciepłej porze roku jaką jest właśnie wiosna. Widok lecących ptaków zawsze wywołuje ekscytację i zaskoczenie. Jednak czy wiedziałeś, że z bocianami wiążą się także przesądy, które zapoczątkowali nasi dawni przodkowie? Co oznacza lecący bocian, a co siedzący w gnieździe?

Tak mieszka Cleo. Luksusowe wnętrza i jacuzzi na tarasie robią wrażenie!

Bocian w locie - co to znaczy?

Co oznacza bocian w locie? Pewnie nie raz miałeś taką sytuację, że bocian przeleciał Ci nad głową lub nad samochodem. Okazuje się, że bocian w locie według starych przepowiedni zwiastuje szczęście, dobrą nowinę, zdrowie, a także pracowity cały rok. Co ciekawe, dawniej wierzono również, że widok lecącego bociana wróży rychłe zamążpójście. To jednak nie koniec. Bocian w locie, który krąży nad domem zwiastuje ciążę, czyli powiększenie rodziny.

ZOBACZ TAKŻE: Domowy nawóz do storczyków z pomidora. Dzięki niemu twoje kwiaty będą rosły jak szalone

Bocian w gnieździe - co to znaczy?

Co oznacza bocian siedzący w gnieździe? Niestety ujrzenie bociana lub bocianów w tym miejscu zwiastuje pecha. Dawniej wierzono, że właśnie w taki sposób można ściągnąć nieszczęście na całą rodzinę. Nadchodzące miesiące miały być biedne i pełne chorób. Wierzono również, że pecha może przynieść widok bociana w momencie gdy czyści sobie pióra lub gdy po zimie nie wraca do gniazda.

Bocian chodzący po polu - co to znaczy?

Co oznacza bocian chodzący po polu? Okazuje się, że z tym widokiem nie wiążą się żadne przesądy. Spacerujący bocian po polu najczęściej poszukuje jedzenia.

Bocian na kominie - co to znaczy?

Co oznacza jak bocian siedzi na kominie? Ujrzenie bociana na dachu może przynieść szczęście, a dodatkowo zwiastuje prawdziwą wiosnę!

Sonda
Jaka jest Twoja ulubiona pora roku?