storczyk

i

Autor: canva

PIELĘGNACJA KWIATÓW

Domowy nawóz do storczyków z pomidora. Dzięki niemu twoje kwiaty będą rosły jak szalone

2024-02-27 13:58

Storczyki to piękne kwiaty, lecz bardzo wymagające. Na ich pielęgnację trzeba poświecić czas, jednak dla fanatyków tej rośliny nie jest to żaden problem. Czy słyszałeś kiedykolwiek o domowym nawozie do storczyków z... pomidora? Taka mieszanka potrafi zdziałać cuda!

Domowe sposoby na storczyka są bardzo niedoceniane, a powinno być inaczej. Powód? Mieszanki, które możemy bez problemu przygotować sami - potrafią zdziałać cuda. Storczyki uchodzą za jedne z najpiękniejszych kwiatów doniczkowych. Często kupujemy je na prezent drugiej osobie, jednak nie zawsze możemy trafić w czyjś dobry fach do pielęgnacji kwiatów. Jeśli chodzi o ten rodzaj, jest on bardzo wymagający, niż tradycyjne kwiaty, które sadzi się w brązowej, sypkiej ziemi. Storczyki są epifitami, czyli żyją w swoim naturalnym środowisku. Zazwyczaj rosną na innych roślinach (np. drzewach), a składniki odżywcze pobierają z wody deszczowej, powietrza i materii ograniczonej, która gromadzi się dookoła ich korzeni.

ZOBACZ TAKŻE: Co zrobić by kwiaty z marketu dłużej stały w wazonie? Jest na to niezawodny sposób!

Tak kiedyś wyglądała Katarzyna Dowbor! Zobacz jak zmieniła się przez lata ulubienica widzów! | ESKA 2

Domowy nawóz do storczyków z pomidorem

Jak samemu zrobić nawóz do storczyków? Nie ma w tym nic trudnego. Pielęgnacja storczyków w warunkach domowych jest jednak inna. Kwiaty te hoduje się w doniczkach wypełnionych specjalistycznym podłożem przeznaczonym do ich uprawy, jednak niestety bardzo często, brakuje w nich niezbędnych składników odżywczych. Co to oznacza? Oczywiście bez dobrego nawożenia nie zapewnimy im ani wzrostu, ani ponownego kwitnięcia. Czym w takim razie podlewać storczyki, aby kwitły? Mamy na to sposób z... pomidorem! Aby przygotować domową odżywkę dla storczyków potrzebujemy tylko i wyłącznie jednego, niewielkiego pomidora i 300ml wody. Następnie umieszczamy nasze składniki w wysokim naczyniu, blendujemy i przecedzamy przez sitko, by pozbyć się pestek i skórek. Następnie naszą papkę rozcieńczamy z 3 litrami wody i możemy podlewać kwiaty. Twoje storczyki podziękują Ci za ten nawóz pięknym wyglądem!

Quiz o kwiatach. Trudne pytania, nie tylko dla ogrodników! Ciężko zdobyć 12 punktów!

Pytanie 1 z 12
Na zdjęciu widzisz kwiatka o nazwie:
Chaber