TikTok

i

Autor: pixabay.com TikTok

TikTok będzie działać tylko do 8 lipca 2022 roku?! Co dalej z aplikacją?

2022-07-08 9:32

TikTok to zdecydowanie najpopularniejsza aplikacja, która rządzi nie tylko w Polsce, ale również na świecie. To odskocznia od rzeczywistości, a także miejsce przepełnione dawką dobrego humoru. Jednak w ostatnim czasie dookoła apki zaczęły gromadzić się ciemne chmury. Czy TikTok zostanie usunięty i przestanie działać na dobre? Została podana data!

TikTok przestanie działać 8 lipca 2022? Takie pytanie coraz częściej pojawia się w internecie. TikTok to jedna z popularniejszych aplikacji, która już dawno wyprzedziła Instagrama i Facebooka. To właśnie tam gromadzą się użytkownicy, którzy bawią się w twórców lub obserwatorzy. TikTok to miejsce pełne rozrywki, dobrego humoru, ale także miejsce inspiracji modowych, kulinarnych, wnętrzarskich i nie tylko. To odskocznia od codzienności, gdzie można zrelaksować i odświeżyć swój umysł. Od jakiegoś czasu, temat usunięcia TikToka wraca jak bumerang. W 2020 roku mówiło się o tym, że apka przestanie działać, a wszystko po tym, gdy Australia oraz Stany Zjednoczone rozważały opcję jej całkowitego zablokowania. Na drastyczny czyn zdecydowały się Indie, gdzie TikTok został całkowicie usunięty i zakazany. Temat aplikacji powrócił w 2022 roku, dlatego wiele osób zastanawia się, czy czeka nas koniec TikToka w Polsce?

ZOBACZ TAKŻE: Instagram wprowadza ZMIANY! Tej funkcji nikt się nie spodziewał, ale każdy potrzebował

Szybkie pytania - Cleo

Kiedy TikTok przestanie działać?

W sieci krążą informacje, że TikTok będzie działać tylko do 8 lipca 2022 roku. Czy to prawda? Czy po tym czasie aplikacja zostanie wyłączona? Okazuje się, że Federalna Komisja Komunikacji USA oczekuje, aby Google, jak i Apple do piątku 8 lipca usunęły aplikację TikTok ze swoich sklepów lub jeśli tego nie zrobią, by solidnie się z tego wytłumaczyły. Powodem ma być to, że aplikacja pobiera dane użytkowników, które przetwarzane są następnie przez algorytmy. Podobnie robi również Instagram czy też Facebook, jednak jeśli chodzi o TikToka tu sytuacja wygląda całkiem inaczej. Wszystko dlatego, że właścicielem apki jest chińska firma ByteDance, która kontrolowana jest przez chiński rząd i to on ostatecznie sprawdza dane użytkowników. Jeśli chodzi o dostępność TikToka w Polsce, obecnie nie ma na ten temat żadnych informacji.

ZOBACZ TAKŻE: Taniec z gwiazdami 2022 - jednopłciowa para w programie. Kto pojawi się na parkiecie?

Instagram, YouTube czy TikTok? Gdzie zrobiłabyś karierę?

Pytanie 1 z 8
Co najbardziej lubisz robić?