Sanah - wiek, wzrost, koncerty, mąż, wykształcenie, utwory, kariera, Instagram

i

Autor: AKPA Sanah - wiek, wzrost, koncerty, mąż, wykształcenie, utwory, kariera, Instagram

GWIAZDY

Kiedyś śpiewała o Szampanie, a dziś jest wielką gwiazdą. Kim jest sanah?

2023-09-27 11:02

sanah to niekwestionowana gwiazda polskiej muzyki, która dzięki swojej pracy osiągnęła spektakularne sukcesy. Ile ma lat? Kto jest jej mężem? Jak naprawdę ma na imię sanah? Najważniejsze informacje o artystce, znajdziecie w artykule poniżej. Warto poznać ją bliżej!

sanah - wiek, wzrost, koncerty, mąż, wykształcenie, utwory, kariera, Instagram: takie frazy są najczęściej poszukiwane przez słuchaczy Radia SuperNova, a także wielu internautów. sanah to niekwestionowana gwiazda polskiej sceny muzycznej, która dzięki ciężkiej pracy i oryginalnemu stylowi muzycznemu osiągnęła wielki sukces. Jej piosenki już w dniu premiery potrafią zyskać miano prawdziwego hitu, a nad teledyskami rozpływa się wiele osób. Nie jest tajemnicą, że prawdziwe imię i nazwisko sanah brzmi Zuzanna Grabowska, de domo Jurczak. Warto również wiedzieć, że pseudonim "sanah" powstał po skróceniu angielskiej wersji pierwszego imienia piosenkarki - Susannah. Wcześniej piosenkarka występowała pod pseudonimem Ayreen, który pochodził od jej drugiego imienia Irena.

Jeśli chodzi o życie prywatne sanah, to warto wiedzieć, że artystka ma sześcioro rodzeństwa, a jej matka z zawodu jest lekarzem weterynarii. Sanah od dzieciństwa mieszka w Starych Babicach pod Warszawą. Co jeszcze musicie o niej wiedzieć?

Czy Polacy znają ich twarze? - Ewelina pyta i nie błądzi #3

sanah - wiek, wzrost

Ile lat ma sanah? Wokalistka urodziła się dokładnie 2 września 1997 w Warszawie. Jak łatwo można obliczyć w 2023 roku skończyła 26 lat. Internautów ciekawi także to, ile wzrostu ma sanah? Okazuje się, że artystka mierzy lekko ponad 160 cm wzrostu.

sanah - mąż

Czy serce sanah jest zajęte? Okazuje się, że tak! Artystka w 2021 roku zaręczyła się ze Stanisławem Grabowskim, znanym też jako ten Stan, którego potajemnie poślubiła w 2022 roku. Para nagrała razem utwór "Święty Graal", a dodatkowo jej ukochanego można było zobaczyć w teledysku "Kolońska i szlugi".

sanah - wykształcenie

Jakie wykształcenie ma sanah? Artystka w wieku sześciu lat rozpoczęła naukę w szkole muzycznej. Będąc w szkole podstawowej zaczęła także naukę gry na skrzypcach, a w piątej klasie szkoły podstawowej postanowiła uczyć się gry na fortepianie. W czerwcu 2019 roku sanah obroniła pracę licencjacką w klasie skrzypiec na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, natomiast dwa lata później w czerwcu 2021 roku uzyskała na tej samej uczelni magisterium w zakresie instrumentalistyki.

sanah - utwory

Utalentowana artystka, która kocha muzykę ma na swoim koncie wiele hitów. Do jej najpopularniejszych piosenek możemy zaliczyć kawałki takie jak:

  • Szampan
  • Melodia
  • Królowa dram
  • Ale jazz
  • Ten stan
  • Kolońska i szlugi
  • Cześć, jak się masz?
  • najlepszy dzień w moim życiu
  • Nic dwa razy (w. Szymborska)

Warto również wiedzieć, że sanah jako pierwsza artystka w historii polskiej muzyki w jednym roku wydała 2 albumy, Uczta oraz sanah śpiewa Poezyje, którym w dniu premiery przyznano status platynowej płyty.

sanah - koncerty

Bilety na koncerty sanah, wyprzedają się zawsze jak świeże bułeczki! Już teraz artystka zaprasza na "Ucztę nad Ucztami", czyli na stadionowe koncerty! Dziecięce marzenia o wypełnionym po brzegi stadionie właśnie się spełniają i to podwójnie, ponieważ sanah wystąpi na Stadionie Śląskim i Stadionie w Gdańsku.

sanah - Instagram

sanah jest aktywna na Instagramie, gdzie publikuje materiały związane wyłącznie z jej karierą w branży muzycznej. Znajdziecie ją bez problemu wpisując w lupkę nazwę @sanahmusic.

Sonda
Lubisz piosenki Sanah?