Lady Pank, T-LOVE

i

Autor: AKPA

SPRAWDŹ SIĘ

QUIZ: Czyja to piosenka - Lady Pank czy T.LOVE? Sprawdź czy jesteś mistrzem hitów!

2024-04-24 8:32

Sprawdzamy wiedzę polskiego rocka. Czy wiesz czyja to piosenka? Kto śpiewa kawałek "Kryzysowa narzeczona", a kto słynny numer "Nie, nie nie"? Specjalnie dla naszych czytelników, przygotowaliśmy quiz o piosenkach zespołu Lady Pank i T.LOVE. Dobra zabawa gwarantowana!

Lady Pank i zespół T.LOVE to niekwestionowani królowie polskiej sceny muzycznej. Te dwie grupy od lat tworzą wiele muzycznych perełek, które szybko zyskują miano hitów. Zespół Lady Pank powstał w 1981 roku we Wrocławiu przez Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego, a na przestrzeni lat jego skład uległ zmianie. Do grupy dołączył Janusz Panasewicz, który od 1982 roku jest wokalistą. Zespół T.LOVE założony został w podobnym czasie, a dokładnie w 1982 roku w Częstochowie. Początkowo nosił nazwę Teenage Love Alternative i tworzyli go Muniek Staszczyk, Janusz Knorowski, Dariusz Zając i Jacek Wudecki. Zarówno Lady Pank, jak i T. lOVE na przestrzeni lat wylansowali wiele hitów, które Polacy znają od A do Z.

ZOBACZ TAKŻE: Ile za koncert bierze T.LOVE? Lepiej usiądźcie! Muniek Staszczyk nieźle zarabia

10 piosenek dzięki którym Lady Pank jest popularny. Te hity pokochali Polacy!

Lady Pank czy T.LOVE - zgadnij czyja to piosenka! QUIZ

To znakomita okazja, aby przypomnieć sobie największe hity jego zespołu. Mowa o muzycznym quizie, w którym należy dopasować tytuł piosenki do wykonawcy. "Kryzysową narzeczoną" śpiewa T.LOVE czy Lady Pank? A co z piosenką "Nie, nie nie" i "Pochodnia". Sprawdź kto śpiewa te przeboje i odpowiedz sobie na pytanie, czy potrafisz rozróżnić te dwa rockowe zespoły. Do dzieła!

Lady Pank czy T.LOVE - zgadnij czyja to piosenka

Pytanie 1 z 11
Kto śpiewa kawałek "Nie, nie, nie"?