sanah

i

Autor: MAREK ZIELINSKI / SUPER EXPRESS

Komu Sanah pisze piosenki? O tym na pewno nie wiedziałeś!

2022-06-14 15:46

Sanah dała się poznać słuchaczom, dzięki swojej hitowej piosence Szampan w 2020 roku. Od tamtej pory jest na świeczniku i bez żadnego ale można nazwać ją muzyczną petardą! Jednak czy wiedziałeś, że artystka nie tylko śpiewa, ale również pisze piosenki innym artystom? Nie uwierzycie z kim współpracowała i kto śpiewa jej autorskie numery.

Sanah to artystka, której nie trzeba już nikomu przedstawiać. Kiedy pojawiła się w 2020 roku z piosenką Szampan - skradła serce niejednego słuchacza. Od tamtej pory jest na świeczniku wielu osób i wydaje hit za hitem. Mowa o piosenkach takich jak: Królowa Dram, Melodia, Ale Jazz czy też Kolońska i Szlugi do której powstało wiele coverów. 25-latka w swojej karierze osiąga wiele sukcesów, a dowodem na to jest nie tylko jej muzyka, ale także liczne nagrody. Niedawno zaskoczyła wszystkich swoją nową płytą "Uczta", która w mgnieniu oka znalazła się w czołówce najczęściej odtwarzanych albumów w Polsce. Choć Sanah wydaje hit za hitem, to czy wiesz, że pisze również piosenki innym artystom?

Szybkie Pytania - Lanberry

Sanah - piosenki które napisała innym artystom

Sanah to artystka z wieloma talentami! Jednym z nich jest pisanie piosenek, które jak okazuje tworzy również dla innych gwiazd. Komu Sanah napisała kawałki? Możecie być zaskoczeni! Jej największym sukcesem jest stworzenie tekstu dla Roksany Węgiel. Mowa o numerze Half of My Heart, którego premiera odbyła się w 2019 roku. To jednak nie koniec. Sanah stworzyła również muzykę i chórki dla Natalii Zastępy - finalistki pierwszej edycji programu The Voice Kids. Artystki współpracowały przy kawałkach Kłopoty i Niech się stanie, które ukazały się na albumie Natalii zatytułowanym "Nie żałuję". Sanah napisała również muzykę i słowa do singla Stały ląd - Ani Deko w 2018 roku, współpracowała przy krążku Urszuli - Teraz ja, a także miała swój wkład w piosenkę Maj, którą śpiewa Vito Bambino.

Jak dobrze znasz Sanah?

Pytanie 1 z 9
Jakie imię i nazwisko kryje się pod pseudonimem Sanah?