Eurowizja Junior 2023

i

Autor: Corinne Cumming / EBU / junioreurovision.tv

EUROWIZJA JUNIOR

Kolejność występów na Eurowizji Junior 2023. Która jest Polska?

2023-11-26 16:12

Już w najbliższą niedzielę 26 listopada odbędzie się finał Eurowizji Junior 2023. Wśród państw biorących udział w konkursie dla dzieci jest Polska, którą reprezentuje Maja Krzyżewska z piosenką "I Just Need a Friend". Jaka jest kolejność występów na Eurowizji Junior? Kiedy i o której występuje Polska? Odpowiadamy.

Spis treści

 1. Godzina występu Polski na Eurowizji Junior 2023
 2. Kolejność występów Eurowizja Junior 2023

Kolejność występów na Eurowizji Junior 2023 ciekawi wiele osób. Kiedy śpiewa Polska? Już w najbliższą niedzielę 26 listopada odbędzie się 21. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Tym razem wydarzenie odbędzie się w Nicei na Lazurowym Wybrzeżu, dokładnie w 9-tysięcznej hali Palais Nikaïa. Będzie to już druga w ciągu trzech lat, edycja Eurowizji Junior organizowana we Francji. Przypomnijmy, że w 2020 roku konkurs wygrała Valentina z piosenką "J'imagine", natomiast w 2022 roku zwycięzcą został Lissandro z piosenką "Oh Maman!". Tegoroczna edycja Eurowizji dla dzieci odbywa się pod hasłem Heroes, a nasz kraj reprezentuje Maja Krzyżewska z piosenką "I Just Need a Friend". Która śpiewa Polska? Kolejność występów jest już znana.

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja Junior 2023 - WSZYSCY UCZESTNICY. Kto z Polski?

Eurowizja Junior 2023 - główni faworyci do zwycięstwa

Godzina występu Polski na Eurowizji Junior 2023

Kiedy i o której godzinie Maja Krzyżewska na Eurowizji Junior 2023? Wiele osób nie może doczekać się występu naszej reprezentantki w Nicei, dlatego nic dziwnego, że zastanawiają się o której godzinie jest Polska na Eurowizji Junior 2023. Nie jest tajemnicą, że Maja Krzyżewska która reprezentuje nasz kraj wystąpi jako dziewiąta. Finał konkursu rozpocznie się o godzinie 16:00, dlatego występu Polski na Eurowizji Junior 2023 należy spodziewać się około godziny 16:45, jednak aby niczego nie przegapić, warto oglądać wydarzenie od początku. Transmisja wydarzenia będzie dostępna na żywo na antenie TVP1, a także na oficjalnym kanale YouTube - Junior Eurovision Song Contest.

Kolejność występów Eurowizja Junior 2023

Podczas ceremonii otwarcia poznaliśmy oficjalną kolejność występów państw na Eurowizji Junior 2023. Polska wystąpi jako dziewiąta, co według statystyk i opinii fanów konkursu może zapewnić nam większą liczbę punktów. Poniżej prezentujemy Wam, jak wygląda pełna kolejność występów:

 1. Hiszpania – Sandra Valero – Loviu
 2. Malta – Yulan Law – Stronger
 3. Ukraina – Anastasia Dymyd – Kwitka
 4. Irlandia – Jessica McKean – Aisling
 5. Wielka Brytania – Stand Uniqu3 – Back To Life
 6. Macedonia Północna – Tamara Grujeska – Kaži Mi, Kaži Mi Koj
 7. Estonia – Arhanna – Hoiame Kokku
 8. Armenia – Yan Girls– Do It My Way
 9. Polska – Maja Krzyżewska – I Just Need A Friend
 10. Gruzja – Anastasia i Ranina – Over The Sky
 11. Portugalia – Júlia Machado – Where I Belong
 12. Francja – Zoé Clauzure – Cœur
 13. Albania – Viola Gjyzeli – Bota ime
 14. Włochy – Melissa i Ranya – Un Mundo Justo
 15. Niemcy – Fia – Ohne Worte
 16. Holandia – Sep i Jasmijn – Holding On To You