Maja Krzyżewska

i

Autor: AKPA

EUROWIZJA JUNIOR

Ceremonia otwarcia Eurowizji Junior 2023. Gdzie i o której oglądać transmisję w TV i online?

2023-11-20 10:08

Eurowizja Junior 2023 nadchodzi wielkimi krokami. Już w niedzielę 26 listopada poznamy zwycięzcę kolejnego Konkursu Piosenki Dla Dzieci, który tym razem odbywa się w Nicei. Zanim jednak to nastąpi, na wszystkich czeka ceremonia otwarcia. Kiedy i o której godzinie oficjalnie odbywa się to wydarzenie? Sprawdź gdzie i kiedy obejrzeć transmisję.

Spis treści

  1. Eurowizja Junior 2023 - ceremonia otwarcia [DATA, GODZINA]
  2. Ceremonia otwarcia Eurowizji Junior 2023 - transmisja TV i online

Finał Eurowizji Junior 2023 zbliża się wielkimi krokami. Już w najbliższą niedzielę 26 listopada poznamy kolejnego zwycięzcę Konkursu Piosenki dla Dzieci. Czy będzie nim Polska? Nasz kraj reprezentuje 12-letnia Maja Krzyżewska, która została wybrana na podstawie specjalnych preselekcji w programie "Szansa na Sukces. Eurowizja Junior". Młoda artystka wystąpi na scenie z piosenką ""I Just Need a Friend", którą napisali specjalnie na konkurs Patryk Kumór, Dominik Buczkowski-Wojtaszek i Carla Fernandes. Przypomnijmy, że Eurowizja Junior 2023 odbywa się w tym roku w Nicei na Lazurowym Wybrzeżu w 9-tysięczna hala Palais Nikaïa. Będzie to już druga w ciągu trzech lat edycja konkursu dziecięcego, organizowana właśnie przez Francję. W 2020 roku Eurowizję Junior wygrała Valentina z numerem "J'imagine", natomiast w 2022 - Lissandro z piosenką "Oh Maman!".

Eurowizja Junior 2023 - główni faworyci do zwycięstwa

Eurowizja Junior 2023 - ceremonia otwarcia [DATA, GODZINA]

Kiedy i o której godzinie jest ceremonia otwarcia Eurowizji Junior 2023? Jak to w przypadku tego konkursu bywa, jego finał zostanie poprzedzony specjalną ceremonią otwarcia. Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 20 listopada 2023 roku o godzinie 17:00. Podczas ceremonii otwarcia poznamy kolejność występów państw w finale konkursu. Nie wszystkich, ponieważ odbędzie się losowanie dla Francji, a także zostanie wybrany kraj który otworzy konkurs i który go zamknie. Po ceremonii dalsza kolejność będzie ustalana przez organizatorów konkursu. Miejscem ceremonii otwarcia będzie Hotel Negresco przy Promenadzie Anglików w Nicei, a wydarzenie poprowadzą Carla Lazzari i Manon Théodet. 

ZOBACZ TAKŻE: Piosenka Polski na Eurowizję Junior 2023. O czym śpiewa Maja Krzyżewska?

Ceremonia otwarcia Eurowizji Junior 2023 - transmisja TV i online

Gdzie oglądać ceremonię otwarcia Eurowizji Junior 2023? Wydarzenie będzie transmitowane na oficjalnym kanale YouTube Eurowizji Junior oraz w telewizji na kanałach France 4 i Okoo.