Katarzyna Bosacka

i

Autor: AKPA, pixabay

TŁUSTY CZWARTEK

Katarzyna Bosacka alarmuje. Tych pączków lepiej dziś nie jedz!

2024-02-08 11:24

Tłusty czwartek to najsłodsza data w kalendarzu! Tego dnia rządzą zdecydowanie pączki, którymi Polacy objadają się na potęgę i... nie liczą kalorii. Katarzyna Bosacka, nazywana ekspertką do spraw zdrowego żywienia, przestrzega jednak wszystkich przed kupnem konkretnych smakołyków. Tych pączków lepiej nie jedz!

Spis treści

  1. Tych pączków lepiej nie jeść
  2. Gdzie kupić najlepsze pączki?

Katarzyna Bosacka od lat edukuje Polaków na temat zdrowego żywienia. Pokazuje lepsze zamienniki, mówi o tym czego nie powinno robić się w kuchni, a co może nam mocno szkodzić. Sztuczne barwniki, spulchniacze i nie tylko - ona zna się na tym co robi. Widzowie najbardziej kojarzą ją z programu emitowanego na TVN Style "Wiem, co jem i wiem, co kupuję". Ostatnio można oglądać ją jednak na antenie CANAL+ w programie "Bosacka daje radę". Oprócz tego dziennikarka prowadzi swoje social media, w których często obdarowuje obserwatorów złotymi radami. W związku z najsłodszą datą w kalendarzu, czyli Tłustym czwartkiem, Katarzyna Bosacka pokusiła się o komentarz w sprawie pączków. Kategorycznie odradziła jedzenie słodkości z supermarketów!

ZOBACZ TAKŻE: Przepis na pączki Magdy Gessler. Zrób je w domu, a nie pożałujesz!

KATARZYNA_BOSACKA_wywiad_Vivelo

Tych pączków lepiej nie jeść

Jakich pączków lepiej nie jeść? Katarzyna Bosacka jak zawsze przyszła z dobrą radą. W rozmowie z ShowNews ostrzegła, by kategorycznie nie kupować takich słodkości w supermarketach.

- W supermarketach i dyskontach większość pączków i donatów to produkty mrożone. Można to sprawdzić na opakowaniu zbiorczym. Na dużym tekturowym pudełku, w którym umieszczone są pączki, znajdziemy nie tylko skład, ale też informację, "produkt głęboko mrożony, należy spożyć 24h po rozmrożeniu". Pamiętajmy, że pączki należy kupować w sprawdzonych cukierniach, bo lepiej zjeść jednego dobrego niż pięć paskudnych - powiedziała.

ZOBACZ TAKŻE: Faworki z ciasta francuskiego to uczta dla podniebienia! Zrób ekspresowe słodkości na Tłusty Czwartek

Gdzie kupić najlepsze pączki?

Dobre pączki możemy zrobić sami w domu, lub jak mówi Katarzyna Bosacka, zakupić je w sprawdzonych cukierniach. Najlepsze pączki powinny być przygotowane z wysokiej jakości mąki, która nadaje się do wypieku ciast drożdżowych. Prawdziwy pączek powinien być przygotowany z użyciem świeżych drożdży, świeżych jaj i oczywiście naturalnych składników i dodatków. Tradycyjnie pączki powinny być smażone nie na oleju (szczególnie nie na oleju palmowym), lecz na smalcu.

Jakim pączkiem jestes? QUIZ na Tłusty Czwartek

Pytanie 1 z 8
W Tłusty Czwartek objadam się...