bułki na śniadanie

i

Autor: pexels.com

zdrowe śniadanie

Jesz bułki na śniadanie? Katarzyna Bosacka radzi, które wybrać!

2024-03-01 9:35

Katarzyna Bosacka słynie z tego, że od lat stoi na straży zdrowej diety i dobrych w składzie produktów. Tym razem wzięła pod lupę to, co najczęściej spożywamy na śniadanie. Już na samo słowo "bułki", w naszych nozdrzach unosi się woń świeżego pieczywa. Jakie bułki wybrać, a jakich lepiej unikać? Katarzyna Bosacka radzi.

Spis treści

  1. Katarzyna Bosacka wskazała "zakazaną" listę bułek
  2. Katarzyna Bosacka wybrała "królową" bułek

Bułki, chleby, rogale i paluchy królują na śniadaniowych stołach. Katarzyna Bosacka postanowiła wskazać te, które najlepiej nadają się do pełnowartościowego i zdrowego przede wszystkim, śniadania. Bosacka zaapelowała do internautów: "Nie dajmy się zwieść". Dowiedz się, które pieczywo będzie najzdrowsze, a którego lepiej unikać na przysłowiowy kilometr!

Po czym poznać, że parówki są dobre? Ekspertka zwraca uwagę na kilka ważnych kwestii

Katarzyna Bosacka wskazała "zakazaną" listę bułek

Katarzyna Bosacka słynie z tego, że od lat wspiera Polaków w wyborze jak najlepszych i najbardziej wartościowych produktów. Tym razem, na tapet wzięła bułki. Z pozoru nic strasznego, ale zły wybór może wpłynąć niekorzystnie na nasze zdrowie. Zdaniem Bosackiej najlepszym wyborem na śniadaniowy przysmak okazały się bułki grahamki, żytnie oraz orkiszowe. Na próżno szukać w tym zestawieniu białego pieczywa. "Żywieniowa" influencerka zaznaczyła, że biała bułka nie posiada żadnych wartości odżywczych i jest zwykłym "zapychaczem". Białe bułki mogą przyczyniać się do skoków cukru we krwi, przez co nie są najlepszym wyborem dla diabetyków. Na "zakazanej" liście oprócz kajzerek znalazły się również: bułki maślane, bułki z dodatkiem sztucznych składników oraz bułki wieloziarniste. Bosacka podkreśliła, że bułka wieloziarnista nie jest wcale bułką pełnoziarnistą i tej zasady powinniśmy się trzymać, przy wyborze.

Bosacka ostrzega przed kupowaniem tego produktu. „Zerknijcie na tę etykietę”

Katarzyna Bosacka wybrała "królową" bułek

Na podium zestawienia najlepszych bułek nie mogło zabraknąć bułki grahamki, orkiszowej oraz żytniej. Grahamka jest pełna wartościowego błonnika i wiele składników odżywczych. Bosacka mianowała bułkę żytnią "królową zdrowych bułek". "Naturalne i bogate w wartości odżywcze. Pomagają w trawieniu i regulują poziom cukru we krwi" - napisała na swoim Instagramie. Warto więc wybrać zdrową alternatywę białej kajzerki i cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem od samego rana!

Napój o smaku pomarańczy, a w składzie... zupełnie inne owoce. Katarzyna Bosacka alarmuje

Katarzyna Bosacka to polska dziennikarka i publicystka. Znana jest jako "żywieniowa" influencerka. Urodziła się w 1972 roku. W 2012 roku zdobyła główną nagrodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów za najlepszy program poświęcony ochronie konsumentów. Od 2019 roku prowadzi własny kanał na YouTube "EkoBosacka". Zamieszcza tam filmy o tematyce ekologicznej i zdrowej żywności.

Katarzyna Bosacka już kogoś poznała? Przy okazji zakpiła z byłego męża

Co jest zdrowe? Katarzyna Bosacka