paczek

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Najsmaczniejszego Pączka i faworka będą wybierać w Brzeźnie

2024-01-30 14:31

Ostatni czwartek przed wielkim postem to dzień, kiedy pączka zjeść trzeba. Który jest najsmaczniejszy, ilu degustatorów, tyle opinii. Natomiast w gminie Krzymów odważą się wybrać najsmaczniejszego. Każdy kto zdecyduje zmierzyć się w tej konkurencji, może ćwiczyć wypiekanie do tłustego czwartku, bo w ten dzień będzie rozstrzygnięcie konkursu.

Najsmaczniejszego pączka i faworka będą wybierać w Brzeźnie. Słodka impreza już na stałe wpisała się w kalendarz imprez gminy Krzymów. Dzięki temu mieszkańcy ponownie, będą mogli sprawdzić swoje umiejętności cukiernicze.

Każde sołectwo i Koła Gospodyń Wiejskich, które głoszą się do udziału w konkursie, przygotowują jednego pączka i jednego faworka do konkursu, a dla pozostałych uczestników, pączki i faworki do degustacji.

Powiedziała nam Wioleta Koszal z GOKu w Brzeźnie i dodała, że rozstrzygnięcie konkursu, zaplanowano na 8 lutego czyli Tłusty Czwartek. Wtedy ten najładniejszy i przede wszystkim, najsmaczniejszy pączek i faworek, zostanie wybrany przez specjalnie powołaną do tego zadania komisję.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy, a wykonawcy najwyżej ocenianych prac, otrzymają nagrody finansowe. Zachęcam do udziału.

Do drugiego lutego można zgłaszać chęć udziału. Szczegółowe informacje o konkursie znajdziecie w internecie.