gala

i

Autor: Emilia Czerniejewska

I Gala Czytelnicza w Golinie, pierwszą taką w powiecie konińskim

2024-03-13 16:46

Mieszkańcy Goliny wzorem do naśladowania, jeśli chodzi o wypożyczanie książek. Często odwiedzają swoją książnice i zabierają do siebie ulubione lektury. Teraz dodatkowo, będą mieli pole do popisu, bo najlepsi, zostaną wyróżnieni.

Z czytelnictwem, problemów, nie ma golińska biblioteka. Liczba wypożyczających książki rośnie. Czytać tutaj się opłaci, bo najlepsi będą nagrodzeni podczas pierwszej w powiecie, Gali Czytelniczej.

To będzie uhonorowanie, tych wszystkich czytelników w czterech kategoriach za wypożyczenia, za to, że są naszymi przyjaciółmi, naszymi partnerami, że ta biblioteka jest, takim ich trzecim miejscem, bo się tak mówi. Nagrodzimy ich.

Powiedziała nam dyrektorka golińskiej biblioteki, Żanetta Matlewska i dodała, że w każdej kategorii, będą przyznane trzy nagrody. To wydarzenie ma zachęcać do jeszcze częstszego odwiedzania książnicy, ale nie tylko.

Myślę, że jest to jeden z zabiegów, ale przede wszystkim, ukłony w stronę naszych czytelników, bo wszędzie się mówi, że czytelnictwo spada, a my tego jakoś w Golinie nie zauważamy, więc cieszymy się.

Gala zaplanowana jest na 17 marca, początek o 17. Wydarzenie odbędzie się w golińskim Domu Kultury. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie biblioteki.