Wakacyjne fale. Jak zrobić taką fryzurę szybko i bez gorącej temperatury?

i

Autor: FreePik

URODA

Wakacyjne fale. Jak zrobić taką fryzurę szybko i bez gorącej temperatury?

2024-06-03 12:03

Latem zapomnij o lokówce, wałkach i prostownicy. Zamiast tego postaw na naturalne, lekkie fale, które wyglądają tak, jakbyś przed chwilą pływała w morzu. Ich nonszalancki, bardzo dziewczęcy styl doda uroku każdej wakacyjnej stylizacji. Podpowiadamy, jak uzyskać na włosach efekt fal bez konieczności sięgania po gorące urządzenia. pokochasz tę fryzurę za jej prostotę i dziewczęcy urok.

Doda już tak nie wygląda! Postawiła na krótkie włosy i grzywkę
Doda już tak nie wygląda! Postawiła na krótkie włosy i grzywkę

Surferskie fale, nazywane też "mermaid waves", ro kwintesencja wakacyjnego stylu. Siłą tej fryzury jest jej luz i nonszalancja. Naturalne, lekko zmierzwione fale wyglądają jak po kontakcie z morską wodą i wiatrem. Nie sil się na ich układanie, modelowanie i utrwalanie. Urok wakacyjnych fal polega na tym, że żyją własnym życiem i swobodnie opadają na twoje ramiona. W duecie ze zwiewną sukienką na ramiączka stworzą wymarzony, letni look. Nie planujesz na razie urlopu w nadmorskim kurorcie, w takiej fryzurze poczujesz się jak na wakacjach.

Plażowe fale możesz zrobić bez konieczności sięgania po gorące narzędzia. Zobacz, jak wykonać tę fryzurę na kilka prostych sposobów.

Kobiece fale po warkoczach

To zdecydowanie najłatwiejszy sposób na uzyskanie na włosach lekkich, wakacyjnych fal. Poza dwiema cienkimi dumkami do włosów, nie potrzebujesz w tym celu żadnych innych urządzeń, ani akcesoriów. Podziel pukle na dwie części jednakowej grubości, a następnie zapleć z każdej strony luźne, dobierane warkocze. Zabezpiecz ich końcówki gumkami. Możesz upiąć warkocze wokół głowy tak, żeby powstała z nich korona. Po kilku godzinach chodzenia w takiej fryzurze rozpleć kosmyki i delikatnie przeczesz je palcami. Jeżeli twoje włosy mają tendencję do szybkiego prostowania się, możesz użyć odrobiny lakieru, żeby utrwalić ich kształt.

Fale na jedwabnym wałku

Alternatywą dla warkoczy jest duży, jedwabny wałek, wokół którego zaplatamy kosmyki. Od jego grubości zależy finalny efekt, jaki uzyskasz. Żeby fale były trwalsze, przed założeniem wałka spryskaj włosy produktem, który utrwali ich skręt. Technika zaplatania pukli na jedwab ny wałek jest taka sama, jak w przypadku dobieranych warkoczy. Końcówki włosów zabezpiecz gumkami z obu stron. Jeżeli twój wałek ma troczki, możesz zawiązać go wokół głowy. Już po 2 - 3 godzinach włosy będą pięknie pofalowane. Roztrzep je palcami. Fryzura gotowa.

Surferski skręt dzięki wodzie morskiej w spray'u

Ta ostatnia metoda jest najszybsza i najwygodniejsza. Możesz z niej skorzystać przed samym wyjściem. Potrzebujesz jedynie tzw. wody morskiej w spray'u - produktu do stylizacji, który sprawia, że włosy zmieniają się w prawdziwe surferskie fale. Żeby osiągnąć ten efekt, nałóż kosmetyk równomiernie na całej długości wilgotnych kosmyków, a następnie wysusz je suszarką, ugniatając rękami albo pozostaw do samoistnego wyschnięcia. Pod wpływem mirskich minerałów kosmyki zaczną pięknie falować, a sól dodatkowo utrwali ich skręt. Efekt "mermaid waves" gotowy. Jeszcze zwiewna sukienka, lekkie sandałki i torebka w wakacyjnych kolorach i jesteś gotowa na podbój plaży.