borówki

i

Autor: canva

ostrzeżenie

Te osoby nie powinny jeść borówek amerykańskich! Konsekwencje mogą być nieprzyjemne

2024-07-23 15:43

Niewielkie owoce przypominające jagody są niesamowicie popularne na całym świecie. Borówki, bo o nich mowa to prawdziwy skarb natury, które mają w sobie wiele cennych składników. Mimo iż owoce te są bardzo zdrowe, nie są dla każdego. Te osoby zdecydowanie nie powinny sięgać po borówki, bo konsekwencje mogą być nieprzyjemne i dokuczliwe.

Borówki to owoce, które są popularne nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach. Są pełne witamin, minerałów i antyoksydantów, co czyni je doskonałym dodatkiem do diety. Można je jeść same, albo dodawać do deserów i porannych owsianek. Regularne spożywanie borówek może pomóc w obniżeniu ciśnienia krwi i poprawie funkcji naczyń krwionośnych dzięki zawartości antyoksydantów, takich jak antocyjany.Co ciekawe, badania wykazują, że antocyjany mogą spowalniać procesy starzenia się mózgu i poprawiać pamięć. Borówki są dobrym źródłem błonnika, który wspomaga prawidłową pracę jelit i zapobiega zaparciom, a także dzięki wysokiej zawartości witaminy C, pomagają wzmacniać układ odpornościowy i chronić przed infekcjami. Okazuje się, że borówki amerykańskie nie są dla wszystkich mimo, że są zdrowe. Wiemy kto nie powinien jeść tych owoców.

ZOBACZ TAKŻE: Pij taką kawę, a szybko schudniesz. Kilogramy polecą w dół

Czarne jagody, czyli borówki czernice: właściwości zdrowotne i odżywcze

Te osoby nie powinny spożywać borówek!

Kto nie może jeść borówek? Okazuje się, że owoce te nie powinny wpadać w ręce niektórych osób. Zdecydowanie borówek nie powinny jeść osoby, które mają problemy z nietolerancją fruktozy, w którą borówki są bogate. Po te owoce nie powinny sięgać też osoby uczulone na borówki i te które mają choroby związane z nerkami, gdyż borówki mają w sobie dużo potasu. Lekarze zabraniają też jedzenia ich osobom chorym na fawizm, a także nie poleca się ich spożywania podczas przyjmowania leków przeciwcukrzycowych.

ZOBACZ TAKŻE: Dobroczynne właściwości żurawiny. To prawdziwe źródło zdrowia 

Owoc czy warzywo? Sprawdź czy odgadniesz!

Pytanie 1 z 12
Oliwki to: