Day Spa

i

Autor: Pexels

Uroda

Szybka przerwa na relaks i urodę. Dlaczego warto korzystać z Day Spa? 

2024-04-01 11:14

Od tradycyjnych ośrodków Spa różni je zakres pakietów i usług. W przeciwieństwie do salonów kosmetycznych, w Day Spa zadbasz nie tylko o skórę, ale także o ducha. Na czym polega fenomen miejskich ośrodków Spa i jak w kilka godzin poprawić nie tylko swój wygląd, ale także ukoić emocje i odpocząć? 

Dla jednych Day Spa (albo inaczej City Spa), to kilkugodzinne wakacje od codzienności i okazja, by na chwilę zatrzymać się w ciągłym biegu. Inni traktują pobyt w miejskim Spa jako zdrowy egoizm i przypomnienie sobie o własnych potrzebach. Jeszcze inni szukają tam naturalnych, holistycznych zabiegów, które poprawią wygląd skóry i ukoją skołatane nerwy. Tak naprawdę każdy powód jest dobry, by zajrzeć tam choć na chwilę. 

Day Spa to światowy trend, który stał się zdrowym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Prekursorzy tej idei chcieli przekonać ludzi, że istnieją znacznie lepsze sposoby na wykorzystanie wolnego dnia, niż np. zakupy, czy leżenie na kanapie i nadrabianie serialowych zaległości. Amerykanki i Europejki pokochały ideę troski o siebie w każdej wolnej chwili. W Polsce, choć Day Spa znajdziemy w większości dużych miast, ten zwyczaj nie jest jeszcze popularny. Czas to zmienić. Przekonaj się, że nawet pojedynczy rytuał Spa może znacząco poprawić twoje samopoczucie i nastawienie do codziennych spraw. 

Czym Day Spa różni się od zwykłego Spa? 

Tradycyjne Spa to miejsca, do których zazwyczaj przyjeżdża się na kilka dni. Takie ośrodki mają strefę hotelową i restauracyjną, a także strefę Spa, w której goście mogą spędzać nawet całe dnie. Zabiegi na twarz i ciało oraz masaże to nie wszystko - w do dyspozycji klientów jest także część termalna, wyposażona w sauny, baseny, jacuzzi i bicze szkockie. Założeniem ośrodków Spa jest kompleksowa troska o ciało i umysł, a także odnalezienie równowagi w codziennym życiu. Zapewne każdy z nas chciałby trafić do takiej oazy piękna i spokoju, jednak nie wszyscy mogą sobie pozwolić na kilkudniowy wyjazd i pobyt w luksusowym obiekcie. Day Spa to świetna alternatywa dla zabieganych. Pojedyncze zabiegi i pakiety zaplanowano tak, by klienci wpadli tu w przerwie pomiędzy zawodowymi i rodzinnymi obowiązkami, a po skończonych czynnościach pielęgnacyjnych mogli szybko wrócić do codziennych spraw. 

Zrób sobie wSPAniały dzień! 

Dobra informacja: nie potrzebujesz żadnej wyjątkowej okazji, ani nawet urlopu, żeby wybrać się do City Spa. Miejskie ośrodki są w pełni przystosowane do zabieganych klientów. Najczęściej mieszczą się w centrum albo w jego pobliżu, a szeroki wybór rytuałów dla twarzy, ciała i ducha sprawia, że bez trudu stworzysz swój własny, wymarzony pakiet. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby udać się do Day Spa na pojedynczy zabieg. Nawilżająca maseczka na twarz, relaksujący masaż albo aromatyczny peeling, po którym ciało będzie aksamitnie gładkie - każda z tych opcji to świetny prezent dla samej siebie. Znajdź interesujące Day Spa w pobliżu pracy lub domu i spraw, by dbanie własne samopoczucie stało się twoim regularnym nawykiem. 

Endermologia, czyli masaż podciśnieniowy. Efekty, wskazania i przeciwwskazania do zabiegu