pielęgniarka

i

Autor: canva

SPRAWDŹ SIĘ

QUIZ: slang pielęgniarek i medyków. Sprawdź czy wiesz, jak rozmawia ze sobą służba zdrowia

2024-04-23 12:24

Dzieci w szkole posługują się własnym językiem, podobnie jak żołnierze w armii. Okazuje się, że swój slang ma także personel medyczny i nie jest on wcale taki oczywisty. Czy wiesz co to jest "opiekacz" lub "żaba"? Zdziwisz się! Quiz o słowach używanych przez pielęgniarki i medyków dostarczy ci nie tylko rozrywkę, ale też nową wiedzę!

Pielęgniarki i medycy, to niezastąpione osoby w białych kitlach, które nie tylko leczą, ale także pielęgnują ciała i dusze swoich pacjentów. Są nieodłącznym elementem każdej placówki medycznej, od największych szpitali po małe gabinety lekarskie i przychodnie. Pierwszym aspektem, który wyróżnia medyków to solidna wiedza medyczna, ale także umiejętności interpersonalne, empatia i zdolność szybkiego podejmowania decyzji w trudnych sytuacjach. To niesienie pomocy, wsparcia, a ich dobre serce i ludzkie podejście do pacjenta sprawia, że pobyt w szpitalu lub wizyta u lekarza, nie jest wcale taka straszna. Personel medyczny wyróżnia się nie tylko białymi kitlami, ale także specjalnym językiem, który pacjentowi wydaje się czasami nie do rozszyfrowania. To żadne zagadki, ani tany język tylko swego rodzaju kodeks komunikacyjny, który umożliwia im szybką i efektywną wymianę informacji w trakcie pracy.

ZOBACZ TAKŻE: Witamina D - jak działa i kiedy powinno się ją suplementować?

Obsada „Miodowych lat” kiedyś i dziś. Tak zmienili się bohaterowie kultowego serialu

Slang pielęgniarek i medyków - QUIZ

Jak rozmawiają ze sobą pielęgniarki i medycy na dyżurach? Pacjent słyszący to wszystko obok, może czuć się zakłopotany, szczególnie wtedy gdy usłyszy, że personel woła do siebie nawzajem na przykład "zawołajcie dusiciela", a chodzi tutaj o to by zawołać po prostu anestezjologa. Wiesz co oznaczają inne słowa ze slangu personelu medycznego? Zmierz się z naszym quizem poniżej.

ZOBACZ TAKŻE: Jak radzić sobie z wiosenną alergią? Dzięki tym sposobom poczujesz ulgę

Slang pielęgniarek i medyków. Czy wiesz co oznaczają te słowa?

Pytanie 1 z 10
Piguła to inaczej...