Spis treści
- Naturalne metody na bolesne miesiączki
- Ból brzucha miesiączka - jak załagodzić?
- Herbaty na ból brzucha podczas miesiączki
Naturalne metody na bolesne miesiączki
Bolesne miesiączki to problem, z którym zmaga się wiele kobiet. Bóle w podbrzuszu, skurcze, uczucie ciężkości, obfite krwawienie - to tylko niektóre z objawów, które mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie w tym czasie. Choć środki przeciwbólowe mogą szybko przynieść ulgę, warto rozważyć naturalne alternatywy, po to by nie obciążać żołądka i faszerować się "chemią". Warto postawić nie tylko na ciepłe okłady, ale również na zioła i herbatki, które mogą łagodzić ból i napięcie, a przy tym są bezpieczne dla organizmu kobiety.
ZOBACZ TAKŻE: Herbata z niepokalanka, czyli naturalne wsparcie zdrowia. Ten napar łagodzi objawy PMS
Ból brzucha miesiączka - jak załagodzić?
Herbata na ból brzucha przy miesiączce, może okazać się strzałem w 10-tkę i tutaj wato zaznaczyć, że możemy wybierać w smakach. Przy bolesnych miesiączkach sprawdzi się bardzo dobrze napar z melisy i rumianku, które dostępne są w każdej aptece i sklepie spożywczym. To jednak nie koniec, bowiem matka natura obdarowała nas także innymi ziołami, które łagodzą dolegliwości miesiączkowe. W czasie bolesnego okresu możemy jak najbardziej sięgać również po napar z kozłka lekarskiego, nagietka, ruty zwyczajnej, jasnoty białej, niepokalanka, krwawnika, a także możemy pić herbatę z liści malin.
ZOBACZ TAKŻE: Taką herbatę pije moja babcia i czuje się świetnie. Ułatwia zasypianie i ma mnóstwo witamin
Herbaty na ból brzucha podczas miesiączki
Jakie herbaty pić podczas okresu? Wyżej wymienione napary sprawdzą się bardzo dobrze, ponieważ napar z liści malin jest bogaty w fragarinę - substancję, która działa rozkurczowo na mięśnie macicy, co pomaga zmniejszyć bóle i skurcze menstruacyjne, natomiast rumianek jest znany ze swojego działania przeciwzapalnego i uspokajającego. Warto podczas miesiączki sięgać również po imbir, bowiem działa on przeciwbólowo i przeciwzapalnie. W tym czasie można rzucić też oko na korę wierzby białej, która jest naturalnym środkiem przeciwbólowym, często porównywanym do aspiryny. Zawiera salicynę, która działa przeciwzapalnie i zmniejsza ból.