lustro

i

Autor: canva

czyste lustra

Koleżanka zdradziła mi patent na czyszczenie luster. Teraz nie zostają na nich odciśki palców ani żadne smugi

2024-05-16 13:05

Lustra, o ile są czyste, dodają w domu przestrzeni, niezwykłego blasku i przepychu. Niestety, niezliczone próby ich umycia czasami kończą się frustracją w postaci smug, zacieków, paprochów i trudnych do usunięcia śladów palców. Nie martw się! Jest jeden genialny sposób, aby pozbyć się tych uporczywych problemów i cieszyć się lśniącymi lustrami, jak na wystawie w luksusowym sklepie.

Jak skutecznie wyczyścić lustra, aby nie pozostawały na nich żadne smugi? Mieszkanka z Instagrama, stała się hitem w domach wielu osób. Jak ją zrobić? To banalnie proste. Czyste lustra to nie tylko kwestia estetyki, ale także funkcjonalności w domu. Dzięki odpowiednim środkom czyszczącym, właściwym narzędziom i technice czyszczenia, można łatwo pozbyć się smug i śladów palców, pozostawiając lustra lśniące i bez skazy. Niestety czasami sklepowa chemia zawodzi i daje nam tylko chwilowy efekt, co jest bardzo frustrujące. Osoby, które mają zwierzęta i dzieci, częściej dostrzegają na swoich lustrach niechciane odbite palce, dłonie i mokre pyszczki. Kiedy taki ślad się pojawi, sam nie znika tylko znowu trzeba umyć całe lustro. Taki problem możesz mieć z głowy, jeśli zastosujesz radę od pewnej instagramerki, która kocha mieć porządek w domu!

Doda z jasnym przekazem dla swoich hejterów! Odpowiedziała pseudofanom!

Sekret czystych luster, czyli jak pozbyć się smug i śladów palców

Jak umyć lustro żeby nie było smug i aby, odciski palców już nigdy więcej się nie pojawiały? Jest na to banalny sposób, który Polki po prostu pokochały. Jak zawsze trend został zapoczątkowany w social mediach i bije popularność w niejednym polskim domu. Aby lustra były czyste i by nie pojawiały się na nich niechciane odciski, należy zrobić mieszankę z octu, płynu nabłyszczającego do zmywarki, płynu do mycia naczyń i połączyć to wszystko z ciepłą wodą. Taki roztwór działa cuda, a efekt powala na kolana i pozostawia lustra dłużej czyste. Oto proporcje mieszanki:

  •  2 łyżeczki octu
  •  2 łyżeczki nabłyszczacza do zmywarki
  •  2 łyżeczki płynu do mycia naczyń
  •  ciepła woda

Jaką panią domu jesteś?

Pytanie 1 z 10
Mają przyjść do Ciebie goście, kiedy i w jaki sposób zaczynasz przygotowania?