mycie włosów

i

Autor: pexels

MYCIE WŁOSÓW

Kiedy myć włosy - rano czy wieczorem? Pora dnia ma ogromne znaczenie!

2024-04-11 14:14

Mycie włosów to dla wielu osób codzienna rutyna. W końcu świeże włosy pozwalają czuć nam się komfortowo i wygląda to po prostu schludnie. A Ty myjesz włosy rano czy wieczorem? Okazuje się, że pora dnia ma ogromne znaczenie!

O której godzinie najlepiej myć włosy? Nad tą kwestią zastanawia się wiele osób. Tyle ile ludzi, tyle też przyzwyczajeń. Jedni myją włosy podczas wieczornego prysznica, a inni wolą wstać wcześniej i zrobić to z samego rana. Jeszcze inni myją je codziennie, a innym wystarczy odświeżać je co dwa dni. Jeszcze inni przedłużają świeżość włosów używając suchego szamponu, jednak nie jest to pochwalany czyn przez trychologów. Nie ma chyba osoby, która nie marzyłaby o pięknych, zdrowych i zadbanych włosach. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, przywiązują do tego dużą wagę. Aby tak się stało, trzeba odpowiednio zadbać o ich pielęgnację i o czystą skórę głowy. Mówi się, że nagminne mycie włosów nie jest wskazane, ponieważ powoduje ich nadmierne przetłuszczanie, ale co ciekawe duże znaczenie ma też to, o jakiej porze myjemy naszą skórę głowy. Rano czy wieczorem? Wiemy, która pora dnia jest lepsza!

Horoskop na 2024 dla wszystkich znaków zodiaku. Te trzy znaki będą miały wyjątkowy rok

Mycie włosów rano czy wieczorem?

Kiedy najlepiej myć włosy? Rano czy wieczorem? Okazuje się, że pora dnia jest bardzo istotna i zależy od rodzaju włosa. Dla przykładu osoby o cienkich i przetłuszczających się włosach powinny brać poranny prysznic, ponieważ ich włosy pozostaną świeże i pełne blasku przez cały dzień. Kto powinien myć włosy wieczorem? Posiadaczki gęstych i kręconych włosów, spokojnie mogą brać wieczorną kąpiel. Loki trudno poddają się stylizacji, a ich ułożenie zajmuje dwa razy więcej czasu, dlatego też mycie włosów wieczorem jest lepszym rozwiązaniem niż rano.

Ostatecznie warto dostosować rutynę mycia włosów do swojego trybu życia i indywidualnych potrzeb. Bez względu na to, czy wybierzesz poranek czy wieczór, pamiętaj o stosowaniu odpowiedniej techniki mycia i pielęgnacji, aby zachować zdrowe i piękne włosy przez długi czas. Odzywki, maski i dobrze dobrany szampon do skóry głowy, to klucz w pielęgnacji włosów.