sen, spać

i

Autor: pixabay.com

LEPSZY SEN

Jak zasnąć w upał? Porady dla osób które walczą z bezsennością

2023-08-22 13:14

Podczas letnich wieczorów temperatura powietrza spada. Są jednak takie dni, kiedy w Polskę uderzają afrykańskie upały i co za tym idzie, także tropikalne noce. Co robić by zasnąć w upał? Jak sobie radzić z bezsennością, gdy temperatura powietrza jest zbyt wysoka? Przedstawiamy sprawdzone sposoby na radzenie sobie z zaśnięciem w gorące noce i wieczory.

Jak zasnąć gdy jest gorąco? Takie pytanie nurtuje niejedną osobę, która nie może spać przez wysokie temperatury powietrza. Upał potrafi dać w kość i niestety podczas lata nie opuszcza nas nawet w nocy. Fani lata nie mają na co narzekać, ponieważ mogą beztrosko leżeć na plaży i korzystać z promieni słonecznych. Powrót upałów do Polski nie ucieszył jednak każdego. Niezadowoleni z faktu afrykańskich upałów są ludzie, którzy nie mają w swoich domach i mieszkaniach założonej klimatyzacji, która rozwiązuje problem wysokich temperatur w pomieszczeniach. Nawet podczas tropikalnych nocy, gdzie na dworze nie ma wiatru, a temperatury powietrza są bardzo wysokie, klima ratuje ich odpoczynek. Co robić w nocy, gdy doskwiera nam gorąc i nie możemy zasnąć? Zebraliśmy dla Was najlepsze sposoby na to, jak zasnąć gdy jest gorąco.

ZOBACZ TAKŻE: Obiad na upał. Co gotować w gorące dni? Idealne przepisy na lato

Malik Montana na konferencji Polsat Hit Festiwal 2024

Jak zasnąć w upał - sposoby na szybkie zaśnięcie

Jak zasnąć gdy jest gorąco? Niestety mimo tego, że wieczorem temperatura powietrza spada, mury i pomieszczenia są nadal nagrzane. To nie sprzyja regeneracji, dlatego wiele osób może mieć problemy z zaśnięciem i spokojnym odpoczynkiem w nocy. Gdy jest gorąco przewracamy się z boku na bok i mamy uczucie, że w pomieszczeniu nie ma czym oddychać. Na szczęście są sposoby na lepszy sen, gdy jest upał. Podczas tropikalnych nocy warto na godzinę przed snem zrobić przeciąg i przewietrzyć pomieszczenie. Można też włożyć do lodówki swoją piżamę i schłodzoną założyć przed samym pójściem do łóżka, co trochę nas orzeźwi. Jeśli mamy problemy ze snem możemy także położyć na czole zimną szmatkę, co trochę ukoi nasz organizm. Kolejnym trikiem jest położenie mokrego ręcznika blisko otwartego okna lub wiatraka. Wtedy powietrze w pomieszczeniu nie będzie takie suche i nam będzie łatwiej znieść gorącą noc.

Aby sen w nocy był lepszy, należy wybierać bawełniane piżamy lub koszulki do spania, które przepuszczają powietrze. Należy również zmienić kołdrę z grubej na cienką lub spać bez przykrycia. Jeśli jednak nie lubisz spać "bez niczego" do przykrycia możesz wybrać prześcieradło, poszewkę na kołdrę lub cienki kocyk. Paradoksem jest także to, że przed snem możemy wziąć ciepły prysznic. Dlaczego? Okazuje się, że nie powinno się brać zimnego prysznica czy chłodniej kąpieli, ponieważ przynosi to ulgę tylko na chwilę. Lepiej wziąć ciepły prysznic, ponieważ to pomaga w szybszym zaśnięciu.

Jeśli chcemy, by upał nie doskwierał nam w naszych czterech ścianach, warto w dzień zasłaniać okna zasłonami lub roletami, a także nie otwierać ich gdy na dworze są wysokie temperatury i promienie słoneczne.

Sonda
Jak znosisz upały?