paznokcie

i

Autor: pixabay.com

ZDROWE PAZNOKCIE

Jak wzmocnić paznokcie żeby się nie łamały? Poznaj sprawdzone sposoby

2024-04-08 12:42

Piękne i zadbane dłonie to wizytówka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Niestety od zawsze jest jeden i ten sam problem, a mianowicie jeśli ktoś stawia na naturalność, często boryka się z łamaniem i rozdwajaniem paznokci. Jak temu zapobiec, jeśli nie nakładamy sobie żelu, ani hybrydy? Są na to niezawodne sposoby!

Co zrobić żeby paznokcie się nie łamały? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje wiele osób. Paznokcie stanowią istotną część estetyki dłoni, jednak ich łamliwość i rozdwajanie jest frustrującym problemem. Dlaczego paznokcie się łamią? Główne przyczyny ich łamliwości to brak nawilżenia, nie tylko poprzez preparaty do stosowania zewnętrznego - kremy, odżywki, ale w tym miejscu bardzo ważne jest także nawilżenie organizmu. Przyjmuje się, że na jeden kilogram masy ciała, powinno się wypijać około 0,02 litra wody! Co jest przyczyną łamiących się paznokci? Paznokcie mogą być słabe również ze względu na brak witamin i minerałów, takich jak żelazo, biotyna (witamina H), witamina E, A, C, witaminy z grupy B, cynk i krzem. Paznokcie ulegają zniszczeniu także w momencie, gdy często myjemy ręce i używamy detergentów bez rękawiczek ochronnych. Jak temu zapobiec? Założenie gumowych rękawiczek podczas zmywania podłogi nie pomoże.

Aktorzy, do których WSZYSCY stracili szacunek | To Się Kręci #32

Co na bardzo słabe paznokcie? Domowe sposoby

Czym utwardzić łamliwe paznokcie? Sposobów jest wiele. Niesamowicie polecaną odżywką jest ta z Eveline 8w1. Według opinii internautek, regularne stosowanie odżywki pokazuje znaczne efekty już po pierwszym użyciu. To jednak nie koniec. O paznokcie możesz zadbać także domowymi sposobami. Pierwszy z nich to "kąpiel" dla dłoni - wystarczy zanurzyć dłonie na kilka minut w ciepłej oliwie z dodatkiem kilku kropel witamin A i E lub cytryny. Kolejnym, bardzo dobrym sposobem na wzmocnienie paznokci jest kuracja witaminowa. W tym celu wystarczy kupić w aptece ampułki z witaminą A i E, a następnie wcierać je regularnie w płytę paznokcia.

Pamiętaj, że wzmocnienie paznokci wymaga cierpliwości i regularnej pielęgnacji. Jeśli problem łamliwości paznokci utrzymuje się pomimo podejmowanych działań, warto skonsultować się z dermatologiem, aby wykluczyć ewentualne problemy zdrowotne i uzyskać bardziej spersonalizowane porady.