Długie, gęste włosy to Twoje marzenie? Ten produkt jest dla Ciebie!

i

Autor: Canva

Styl Życia

Domowy sposób na długie i gęste włosy! Ten produkt jest dla Ciebie

2024-01-22 12:27

Piękne, zdrowe włosy to pragnienie wielu z nas. Jednak nasza codzienne pielęgnacja często pozostawia wiele do życzenia. Co robić, by zawsze mieć odżywione i lśniące włosy? Poznaj ten domowy sposób, który bije rekordy popularności, a większość Twoich problemów zniknie raz na zawsze!

Produkty na zdrowe i gęste włosy często wiążą się z tym, że musimy wydać na nie sporą część swoich oszczędności. Co więcej, warto zdać sobie sprawę z tego, że podstawowa pielęgnacja nie zawsze wystarczy. Musisz zadbać o to, by wzmocnić je już od samej nasady. Słaba kondycja włosów może wynikać m.in. z mycia ich w zbyt ciepłej wodzie. Chłodna (ale nie lodowata!) pozwala zamknąć łuski i zapobiega ich łamaniu. Pamiętaj również, by do rozczesywania używać szczotki z naturalnym włosiem, które w mniejszym stopniu elektryzują kosmyki. Jeśli jednak połączenie tych wszystkich punktów nie wystarcza, koniecznie spróbuj naszego sposobu na zdrowe i lśniące włosy!

Rolnik szuka żony: Anna nie zawsze nosiła czarne włosy! Tak zmieniła się rolniczka

Długie i gęste włosy - co zrobić?

Pamiętaj o tym, że przy wyborze kosmetyków do pielęgnacji włosów należy unikać substancji SLS i SLES, które zaburzają wydzielanie potu i łoju na skórze głowy, co w konsekwencji prowadzi do różnych chorób. Twoje produkty nie powinny również zawierać PEG i PPG, czyli substancji myjących, które przenikają przez skórę do krwi. Ich dłuższe stosowanie powoduje świąd, a w skrajnych przypadkach mają nawet działanie rakotwórcze! Aby mieć zdrowe i piękne włosy, można stosować starannie dobrane profesjonalne kosmetyki, albo sięgnąć po równie skuteczne domowe sposoby pielęgnacji włosów.

Zdrowe włosy - sposoby

Sposoby na zdrowe i gęste włosy z pewnością rozwiążą wiele Waszych problemów związanych z ich łamliwością oraz kondycją skóry głowy. Na początku warto zacząć od podcięcia zniszczonych końcówek, by zapobiec ich dalszemu rozdwajaniu. Staraj się nie używać ciepła do ich suszenia. Jeśli już musisz to zrobić, wybierz najmniejszą moc suszarki oraz najniższą temperaturę. Warto również skorzystać z mikstury, która w ostatnim czasie bije rekordy popularności.

Lśniące i zdrowe włosy - olejek rycynowy i drożdże

Olejek rycynowy na włosy, to prawdziwy hit. Jeśli dodatkowo połączymy go z maseczką z drożdży, mamy niemal gwarantowany sukces. Są one bogate w różnego rodzaju witaminy i minerały, między innymi witaminę B, żelazo, biotynę, magnez, czy fosfor. Dzięki temu są zdrową odpowiedzią na zniszczone i pozbawione blasku włosy. Aby wykonać maseczkę należy wymieszać około 2 łyżki produktu z 4 łyżeczkami drożdży instant. Na koniec warto dodać to mikstury kilka kropel olejku rycynowego. Takie połączenie należy nałożyć na włosy i skórę głowy i pozostawić na 15 minut. Następnie zmyć ją po około 15-20 minutach ciepłą wodą.