sen, spanie

i

Autor: canva

BEZSENNOŚĆ

Dlaczego nie można zasnąć podczas Pełni Księżyca? Na problemy z bezsennością mamy złoty środek

2024-04-23 15:16

Kiedy zbliża się Pełnia Księżyca masz problemy ze snem? Ciężko ci usnąć, a jak już do tego dojdzie to szybko wybudzasz się w nocy? Problem ten dotyka wielu osób. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź na to pytanie zaciekawi wiele osób. Sprawdź jak radzić sobie z bezsennością, gdy Księżyc jest w pełni.

Czemu przy Pełni Księżyca nie można spać? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje wiele osób, które mierzą się z bezsennością, w momencie gdy na niebie świeci Srebrny Glob w całej okazałości. Od wieków Pełnia Księżyca budziła ludzką wyobraźnię, często kojarząc się z tajemniczymi zjawiskami i przesądami. Jednym z najczęstszych przekonań jest to, że zjawisko może wpływać na sen ludzi, powodując bezsenność lub inne problemy ze snem. Czy istnieje w tym jakiekolwiek ziarno prawdy? Na jakość snu wpływa przede wszystkim stres, zła dieta czy aktywność fizyczna wieczorem. Wydzielane endorfiny wówczas nie pomagają nam zasnąć, a wręcz przeciwnie, dają nam jeszcze większą moc do działania i to właśnie wyżej wymienione czynniki mogą być często bardziej istotne dla jakości snu, niż faza księżyca.

Tak wygląda partnerka Big Boya z Googlebox! Piękna Kinga skradła jego serce!

Pełnia Księżyca - dlaczego nie można spać w nocy?

Dlaczego nie można spać podczas Pełni Księżyca? Gdy zjawisko pojawia się na niebie, wiele osób ma problemy ze snem. Okazuje się, że nie ma jednoznacznych dowodów i badań na związek między Pełnią, a jakością snu. Jednak istnieją pewne teorie, które mogą wyjaśnić, dlaczego niektórzy ludzie mają wówczas problemy z zaśnięciem.Każda Pełnia Księżyca sprawia, że noc staje się jaśniejsza, co może wpłynąć na cykl snu u niektórych osób, szczególnie tych, które są wrażliwe na jasne światło w nocy. Co ciekawe, niektórzy badacze sugerują także, że zmiana jasności nocnego nieba podczas zjawiska, może wpływać na rytm biologiczny organizmu, co może skutkować zaburzeniami snu.

Jak poprawić sen?

Sztuczki na szybsze zaśnięcie? Najpierw dokładnie przewietrz pokój i dostarcz świeżego powietrza. Po drugie stwórz ciemne i ciche środowisko w sypialni, aby zmniejszyć wpływ jasnego światła z zewnątrz. Zrelaksuj się, głęboko oddychaj lub zastosuj medytację. Ważne jest również to, aby na kilka godzin przed pójściem spać, nie korzystać z telefonów komórkowych, tabletów, czy nawet nie oglądać telewizji. Kolejnym krokiem, aby nie mieć problemów ze snem jest nie objadanie się na noc. Gdy na żołądku będzie nam ciężko, istnieje duże ryzyko, że wystąpi bezsenność lub w trakcie snu będziemy często się wybudzać.