kawa z mlekiem

i

Autor: canva

CZY TO NIEZDROWO?

Dlaczego nie można pić kawy z mlekiem? Dietetycy są tego samego zdania

2024-04-25 15:34

Kawa z mlekiem - kto jej nie lubi? Smakoszy tego ciepłego napoju jest wiele. Jednak, czy wiesz że spożywanie takiej kawy nie jest zdrowe? Dietetycy są przeciwni i zdecydowanie bardziej polecają kawę bez dodatku mleka i cukru. Sprawdź dlaczego nie powinno pić się kawy z mlekiem.

Kawa z mlekiem czy bez? Oto jest pytanie. Kawa jest jednym z najbardziej popularnych napojów nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Połączenie aromatycznie zmielonych ziaren z kremowym mlekiem zdobyło serca wielu, jednakże istnieje coraz większa świadomość na temat wpływu kaloryczności tego napoju na nasze zdrowie. Każdego ranka miliony osób sięgają po filiżankę gorącej kawy, aby rozpocząć dzień. Jedni wybierają czarną bez żadnych dodatków, a innym taka wersja nie przechodzi przez gardło. Wybór kawy z mlekiem często wiąże się z jej łagodniejszym smakiem oraz dodatkowym kremowym posmakiem, który wielu osobom odpowiada i zmniejsza wyczuwalny kwasek kawy, co jest korzystne dla osób o wrażliwym żołądku. Dietetycy są jednak tego samego zdania. Kawę z mlekiem powinno się odstawić. Dlaczego? Powodów jest kilka.

ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego warto jeść gorzką czekoladę? O tych korzyściach na pewno nie wiedziałeś

ESKA2: Wszystkie żony Michała Wiśniewskiego. Z kim związany był lider Ich Troje?

Nie dodawaj mleka do kawy!

Dlaczego lepiej pić kawę bez mleka? Dodawanie mleka do kawy jest dosyć popularnym zabiegiem. Nie dość, że ładnie wygląda w filiżance, to jeszcze dobrze smakuje. Niestety takie połączenie jest wysokokaloryczne, tym bardziej jeśli dodamy jeszcze cukier. Niestety mleko w kawie sprawia, że staje się ona ciężkostrawna. Dzieje się tak, ponieważ kwasy zawarte w kawie reagują z białkami z mleka i tym samym utrudniają trawienie. Choć kawa z mlekiem smakuje pysznie, to niestety jest bardzo kaloryczna, a dodając do niej cukier, powinniśmy ją traktować jak posiłek - deser. Niestety kawa z dodatkiem mleka może nas usypiać. Dzieje się tak, że podczas jej rozwodnienia, dobroczynne właściwości kofeiny nie będą na nas działać.

ZOBACZ TAKŻE: Pij taką kawę, a szybko schudniesz. Kilogramy polecą w dół

Kuchnia polska: My podajemy potrawę, a Ty zgadujesz skąd pochodzi

Pytanie 1 z 10
Skąd pochodzi oscypek?