zegar

i

Autor: pixabay.com

ZMIANA CZASU

Zmiana czasu na zimowy 2023 - kiedy przestawiamy zegarki? Śpimy dłużej czy krócej?

2023-10-28 11:33

Zmiana czasu z letniego na zimowy, to coraz częściej poszukiwana informacja przez Polaków. Październik to miesiąc, kiedy przestawiamy zegarki i śpimy o godzinę dłużej. Kiedy jest zmiana czasu? Tę datę lepiej zapisać sobie w kalendarzu!

Kiedy przestawiamy czas na zimowy? Polacy poszukują informacji na temat zmiany czasu z letniego na zimowy, ponieważ nastąpi niedługo. Zmiana czasu od lat budzi ogromne kontrowersje, a eksperci uważają że manewrowanie wskazówkami zegara, wpływa niekorzystnie na nasze zdrowie i rozstraja nasz organizm. Inni uważają, że jest to niepotrzebne i przez to wywołuje się tylko niepotrzebne zamieszanie. Zmiana czasu miała zakończyć się całkowicie w marcu 2022 roku, jednak w wyniku pandemii koronawirusa, dyskusje na ten temat zostały przerwane. Prace nad projektem przesuwania wskazówek zegara, mają ponownie ruszyć w 2026 roku. Zanim jednak do tego dojdzie, czeka nas najbliższa zmiana czasu z letniego na zimowy. Kiedy przestawiamy zegarki?

CO PIJE KROWA? Zagadki i śmieszne pytania #EwelinaPyta

Zmiana czasu na zimowy 2023 - DATA

Kiedy zmiana czasu na zimowy 2023? Tej jesieni zmiana czasu nastąpi w nocy z soboty 28 października na niedzielę 29 października 2023 roku. Wskazówki zegara cofniemy o jedną godzinę, czyli z godziny 3:00 na 2:00, dzięki czemu będziemy mogli dłużej pospać. W przeciwieństwie do zegarów wiszących na ścianach lub tych tradycyjnych na rękę, zegarki w smartfonach powinny przestawić się automatycznie, jednak warto być czujnym!

Sonda
Czy zmiana czasu jest potrzebna?

Zmiana czasu często wywołuje problemy ze snem. Jak poradzić sobie z jesiennym przesilenie i bezsennością w tym okresie?

Listen on Spreaker.