ksiądz z TikToka

i

Autor: canva.com, screen z TikTok/@ks.sebastianpicur

CIEKAWOSTKA

Czy jedzenie chipsów bekonowych w piątek to grzech? Ksiądz z TikToka odpowiada!

2024-03-01 13:03

Zgodnie z zasadami Kościoła, wstrzemięźliwość od spożywania mięsa obowiązuje wiernych we wszystkie piątki w roku, chyba że w danym dniu zostaje udzielona dyspensa. Co w takim razie z przekąskami typu chipsy o smaku bekonu? Ksiądz z TikToka odpowiedział i rozjaśnił wszelkie wątpliwości.

Kim jest Sebastian Picur, wie prawie każdy użytkownik TikToka. To jeden z najbardziej znanych księży-tiktokerów, którego młodzież po prostu uwielbia! Duchowny już nie raz odpowiadał na nurtujące pytania obserwatorów i wyjaśniał wiele kwestii związanych z wiarą i Kościołem. Dla niego nie ma trudnych tematów - podejmuje się każdego i zawsze stara się wszystko wyjaśnić. Tym razem jeden z użytkowników TikToka chciał wiedzieć, czy może bez grzechu zjeść chipsy bekonowe w piątek. Ksiądz nie miał wątpliwości i odpowiedział na zadane pytanie. Przypomnijmy, że zgodnie z zasadami Kościoła, wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych obowiązuje w Środę Popielcową, Wielki Piątek oraz we wszystkie pozostałe piątki w roku. Wyjątkiem jest jedynie udzielona dyspensa dla wiernych lub uroczystość, która przypada w danym dniu, jak na przykład wesele.

ZOBACZ TAKŻE: Disco Polo w kościele na Pierwszej Komunii Świętej to nie żart! Nagranie hitem internetu

Najlepsze teksty Maryli Rodowicz z nowego The Voice Senior!

Czy w piątek można jeść chipsy bekonowe?

Ksiądz Sebastian Picur nie tylko czyta Pismo Święte, modli się w intencjach obserwatorów, ale także odpowiada na ich pytania. Jedno z nich dotyczyło jedzenia bekonowych chipsów w piątek i tego, czy jest to grzech. Duchowny bez zawahania odpowiedział na zadane pytanie:

- NIE, gdyż chipsy nie zawierają mięsa, tylko preparaty aromatyzujące, barwniki, itp.

Tymi słowami ksiądz rozwiał wszelkie wątpliwości, a pod filmikiem doczekał się nie tylko blisko 200 tysięcy wyświetleń, ale także internauci zadali mu nowe pytania. A Ty jesz mięso w piątek?

ZOBACZ TAKŻE: Kim jest ksiądz, którego pokochała młodzież na TikToku? Tak duchowny zachęca do wiary

Sonda
Jesz mięso w piątek?