zegar

i

Autor: pixabay.com

Zmiana czasu 2023 na letni. Kiedy jest zmiana czasu? Kiedy przestawiamy zegarki?

2023-03-25 8:24

Zmiana czasu z zimowego na letni, to coraz częściej poszukiwana informacja przez Polaków. Marzec to miesiąc, kiedy nie tylko przyroda budzi się do życia, a na niebie pojawia się więcej słońca. To także miesiąc w którym przestawiamy zegarki i śpimy o godzinę krócej. Kiedy jest zmiana czasu w marcu? Tę datę lepiej zapisać sobie w kalendarzu!

Zmiana czasu z zimowego na letni 2023 zbliża się wielkimi krokami. Kiedy przestawiamy zegarki w marcu? Zmiana czasu od lat budzi ogromne kontrowersje, a eksperci uważają że manewrowanie wskazówkami zegara, niekorzystne wpływa na nasze zdrowie. Jeszcze inni uważają, że jest to niepotrzebne i wywołuje tylko niepotrzebne zamieszanie. Wiele razy padały pytania kiedy nastąpi ostatnia zmiana czasu w Polsce i początkowo miało nastąpić to w marcu 2022 roku, jednak w wyniku pandemii koronawirusa, dyskusje na ten temat zostały przerwane. Okazuje się jednak, że temat nie ucichł, a prace nad projektem przesuwania wskazówek zegara, mają ponownie wystartować w 2026 roku. Czy tak będzie? Czas pokaże? Zanim jednak do tego dojdzie, czeka nas najbliższa zmiana czasu z zimowego na letni. Kiedy przestawiamy zegarki w marcu?

Optymista czy realista? Rozwiąż quiz i sprawdź, jakim typem człowieka jesteś

Dzień Wiosny na wesoło - czy Polakom przeszkadza zmiana czasu? #EwelinaPyta

Zmiana czasu na letni 2023 - kiedy? DATA

Kiedy przestawiamy zegarki? Jak co roku zmiana czasu z zimowego na letni nastąpi w ostatnim tygodniu marca. W 2023 roku będzie to dokładnie z soboty na 25 marca na niedzielę 26 marca, co wynika z dyrektywy obowiązującej w UE i odpowiedniego rozporządzenia ministra. Właśnie tej nocy o godzinie 2.00 przesuniemy wskazówki do przodu na godzinę 3.00. W przeciwieństwie do zegarów wiszących na ścianach lub tych tradycyjnych na rękę, zegarki w smartfonach powinny przestawić się automatycznie, jednak mimo wszystko warto być czujnym!

ZOBACZ TAKŻE: Finanse, miłość, zdrowie: horoskop na marzec 2023. Te znaki czeka DOBRY miesiąc!

Sonda
Czy zmiana czasu powinna zostać zlikwidowana?