Zakaz palenia papierosów na balkonach? Kontrowersyjny pomysł radej Warszawy.

i

Autor: canva.com

Zakaz palenia papierosów na balkonach? Kontrowersyjny pomysł radej Warszawy.

2021-07-16 13:06

Prawie 50 procent Polaków mieszka w bloku. Czy te osoby powinny mieć możliwość palenia na swoim balkonie? Radna Warszawy Renata Niewitecka chce złożyć obywatelski projekt ustawy, który miałby zakazywać kopcenia na balkonie.

Zakaz palenia papierosów na balkonach? Kontrowersyjny pomysł radej Warszawy. Taki zakaz obowiązuje już na Litwie. W Polsce, jego wprowadzenia chciałaby jedna z warszawskich radnych. Na razie zorganizowała sondę w Internecie. Pyta się w niej Polaków, czy taki pomysł zasługuje na uwagę. Oczywiście takiego zakazu nie da się wprowadzić, bez zmiany prawa. Taka zmiana ma swoich przeciwników jak i zwolenników. Ci pierwsi twierdzą że lepiej jest palić na balkonie niż w domu, gdzie mogą znajdować się na przykład dzieci. Zwolennicy wprowadzenia zakazu twierdzą że przez jedną palącą osobę nie śmierdzi tylko na balkonie ale również na całej klatce schodowej.

Maja Włoszczowska - wiek, mąż, rower, medale, Instagram i inne informacje o kolarce górskiej

"Jadę nastawiona bojowo" Ania Wielgosz przed wylotem na IO w Tokio

Zakaz palenia papierosów na balkonach? Kontrowersyjny pomysł radej Warszawy.

Artur Jarząbek postanowił poruszyć ten temat w swoim programie SuperNova w samo południe. Do rozmowy zaprosił inicjatorkę radną Warszawy Renatę Niewitecką oraz mecenas Klaudią Podgórną-Starszyk z kancelarii Krzeszewski i Partnerzy. Niewitecka powiedziała, że pomysł pojawił się wówczas, kiedy usłyszała, że na Litwie taki zakaz został wprowadzony, po tym postanowiła zapytać warszawiaków co sądzą na ten temat. Okazało się, że wzbudziło to wiele emocji i kontrowersji, w związku z tym postanowiłam rozszerzyć sondę na cały kraj. Do końca sierpnia można jeszcze głosować na moim oficjalnym profilu. Należy pamiętać, że w Polsce od 50 tysięcy do 70 tysięcy osób zachoruję na choroby od tytoniowe rocznie z czego jedna siódma to bierni palacze.

Prosili o pesel i numer dowodu osobistego. Polacy w czasie pandemii padali ofiarami oszustów?

Podgórna-Starszyk stwierdziła, że wspólnoty, czy spółdzielnie nie mają uprawnień w ingerowanie w poszczególne lokale, jeśli przyjmiemy, że balkon to cześć lokalu, to tego typu zakaz będzie w praktyce martwy i niezwykle trudny do wyegzekwowania. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.