Zaćmienie Słońca

i

Autor: pixabay.com

Zaćmienie Słońca październik 2022. Kolejna taka okazja dopiero za kilka lat!

2022-10-25 10:13

Październik to magiczny miesiąc ze względu na naszą złotą, polską jesień, ale także przez zjawiska, które zapierają dech w piersiach. Nie dość że mogliśmy podziwiać Pełnię Księżyca Mysliwych, to teraz będziemy mieli okazję by ponownie spojrzeć w niebo. Nadchodzi Zaćmienie Słońca 2022. Tego nie można przegapić!

Zaćmienie Słońca 2022 - kiedy jest w październiku? Takich informacji poszukuje wiele osób, ponieważ szykuje się niesamowita okazja do obserwacji. Już niebawem Księżyc przysłoni Słońce, co doprowadzi do częściowego Zaćmienia, które będzie widoczne na całym świecie, nawet w Polsce! Seans potrwa około 2 godzin i 20 minut, a najlepsze warunki do jego podziwiania będą mieli mieszkańcy z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Ważne jest również, aby podczas obserwacji chronić oczy - szczególnie dotyczy to dzieci, ponieważ oglądanie zjawiska przez teleskop lub lornetkę bez okularów ze specjalnym filtrem, może prowadzić do uszkodzenia wzorku. Kiedy i o której godzinie oglądać Zaćmienie Słońca 2022 w Polsce? Tego nie można przegapić! Następna taka okazja trafi się dopiero w roku 2027 roku!

Edyta Górniak wynajmie swoją willę w Zakopanem. Ile kosztuje taka przyjemność?

Dzień chłopaka - Ewelina pyta i nie błądzi #2

Zaćmienie Słońca 2022 - DATA, GODZINA

Kiedy jest Zaćmienie Słońca w październiku 2022? To żadna tajemnica i warto zapisać sobie tę datę w kalendarzu. Już we wtorek 25 października Księżyc przesłoni Słońce, co doprowadzi do częściowego Zaćmienia Słońca. Zjawisko to będzie widoczne na całym świecie - także w Polsce! Częściowe Zaćmienie Słońca 2022 będzie widoczne od godziny 11 do 15 naszego czasu, a jego maksimum będziemy mogli podziwiać w stolicy o godzinie 12:23. Według serwisu theskylive.com, Księżyc przesłoni wtedy około 41 procent Słońca. Warto również wiedzieć, że w żadnym miejscu na świecie nie dojdzie do całkowitego zaćmienia.

ZOBACZ TAKŻE: Rekordowe ceny paliwa na stacjach. 8 złotych za litr diesla to już przeszłość!

Sonda
Czy chciałbyś zobaczyć całkowite Zaćmienie Słońca?