WOŚP 2023 - kiedy jest? Jak zgłosić się na wolontariat? [DATA]

i

Autor: AKPA WOŚP 2023 - kiedy jest? Jak zgłosić się na wolontariat? [DATA]

WOŚP 2023 - kiedy jest? Jak zgłosić się na wolontariat? [DATA]

2023-01-29 11:21

W 2023 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 31! Organizacja Jurka Owsiaka nie zwalnia tempa i kolejny rok zbiera potrzebne fundusze na zakup specjalistycznego sprzętu do szpitali. Kiedy jest Finał WOŚP 2023? Jaki jest cel zbiórki i w jaki sposób zgłosić się na wolontariat? To warto wiedzieć!

Spis treści

  1. WOŚP 2023 - DATA
  2. WOŚP 2023 - WOLONTARIAT

WOŚP 2023 zbliża się wielkimi krokami! Wiele osób zastanawia się, kiedy jest finał charytatywnej zbiórki, a także w jaki sposób można zostać wolontariuszem akcji. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy działa prężnie od 1993 roku. Pierwsza zbiórka dotyczyła chorób serca, a łączna zebrana kwota wyniosła nieco ponad 2 mln zł. W 2022 roku fundacja Jurka Owsiaka grała dla okulistyki dziecięcej, pod hasłem Przejrzyj na oczy. Łączna suma jaką udało się zebrać i została ogłoszona w marcu to aż 224 376 706,35 złotych! Jak będzie w 2023 roku? Tego dowiemy się niebawem. WOŚP 2023 zagra po raz 31. i tym razem zbiórka odbędzie się pod kątem sepsy.

Finał będzie dotyczył i małych, i dużych – tak to nazwaliśmy – bo problem jest ogromny, ale wiemy, że poradzimy sobie z nim, a na pewno go zminimalizujemy, jeżeli będziemy zbierali podobne pieniądze. Ten problem da się rozwiązać, jeśli kupimy bardzo dobre urządzenia - urządzenia, których brak w Polsce, ale które są na świecie, które pomagają, aby ten problem usunąć. A problemem tym jest sepsa, coś z czym mamy do czynienia w różnych komunikatach, sepsa, z którą trzeba natychmiast się rozprawić poprzez laboratoria mikrobiologiczne, które są w szpitalach, tam, gdzie są przeprowadzane operacje, gdzie są oddziały operacyjne. Bardzo szybkie działanie w stosunku do pacjenta, u którego jest podejrzenie sepsy po prostu ratuje mu życie - Jurek Owsiak.

Czy Polacy wspierają WOŚP? Sonda #EwelinaPyta

WOŚP 2023 - DATA

Kiedy jest finał WOŚP 2023? Data jest już znana! 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra w niedzielę 29 stycznia 2023 roku. Wiele osób nie może doczekać się tego dnia, ponieważ dobro znacznie będzie się szerzyć! Hasło WOŚP 2023 brzmi "Żyj zdrowo w zdrowym świecie!".

WOŚP 2023 - WOLONTARIAT

Jak zgłosić się na wolontariat WOŚP 2023? To marzenie nie tylko młodych osób, ale także starszych, które 29 stycznia chcą dołożyć swoją cegiełkę do wielkiego finału. Aby zostać wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy należy zgłosić swój udział na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl lub można wybrać się w tym celu do najbliższego Sztabu w swojej okolicy. Przypomnijmy, że by być wolontariuszem WOŚP nie trzeba mieć ukończonych 18 lat. Osobom niepełnoletnim mogą pomagać rodzice lub opiekunowie.

Listen on Spreaker.
Sonda
WOŚP 2023 - czy wesprzesz zbiórkę?