egzamin, wyniki

i

Autor: pixabay.com

SZKOŁA

Wyniki testów ósmoklasisty 2023 - GDZIE SPRAWDZIĆ? Czy można nie zdać?

2023-07-03 8:12

Wyniki egzaminu ósmoklasisty są bardzo ważne. To właśnie punkty zdobyte na testach są przepustką do dalszej edukacji. Dzięki nim uczeń może dostać się do wymarzonej szkoły średniej, a także do profilowanej klasy na jakiej mu zależy. Kiedy będą wyniki? Sprawdź, kiedy ósmoklasiści poznają wyniki swoich egzaminów.

Spis treści

  1. WYNIKI egzamin ósmoklasisty 2023 - GODZINA
  2. Czy można nie zdać egzaminu ósmoklasisty?

Kiedy będą wyniki egzaminu ósmoklasisty 2023? Takie pytanie nurtuje wiele młodych osób, ale także ich rodziców. We wtorek 23 maja rozpoczęły się egzaminy ósmych klas. Jak podała Centralna Komisja Egzaminacyjna, do testów przystąpiło w tym roku niemal 520 tysięcy osób - w tym ponad 14,4 tysięcy uczniów, którzy są obywatelami Ukrainy. Przypomnijmy, że egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy i składa się z trzech przedmiotów - języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Obowiązek przystąpienia do testów ma każdy uczeń 8 klasy szkoły podstawowej, ponieważ jest to przepustka do zakończenia szkoły podstawowej. Uzyskane punkty z testów są niesamowicie przydatne w rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej, a także do profilowanej klasy. Kiedy uczniowie dowiedzą się jak poszły im tegoroczne egzaminy? Wiemy kiedy będą wyniki egzaminu ósmoklasisty 2023!

Mama to KRÓLOWA PRZYPAŁÓW?! Dzień Matki #EwelinaPyta

WYNIKI egzamin ósmoklasisty 2023 - GODZINA

Kiedy będą wyniki egzaminu ósmoklasisty 2023? Data jest już znana! Uczniowie, którzy w tym roku podchodzili do testów ósmoklasisty dowiedzą się jak im poszło już 3 lipca 2023 roku o godzinie 8:30. Tego dnia poznają oficjalne wyniki swoich testów, które będą dostępne stacjonarnie w szkole lub online, na platformie do której każdy może zalogować się indywidualnym loginem i hasłem przyznawanym przez szkołę.

ZOBACZ TAKŻE: Egzamin ósmoklasisty 2023 - CZAS TRWANIA. Kto może pisać testy dłużej? Są wyjątki!

Czy można nie zdać egzaminu ósmoklasisty?

Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy dla każdego ucznia 8 klasy szkoły podstawowej i jest przepustką do zakończenia szkoły podstawowej. Testów nie da się nie zdać, chyba że uczeń nie pojawi się na egzaminie w dniu, w którym się odbywa. O godzinie 9:00 drzwi do sali w której odbywają się egzaminy zostają zamknięte i nikt już nie może zostać do niej wpuszczony. W przypadku uczniów, którzy nie przystąpili do egzaminu, rada nie może podjąć uchwały o ukończeniu przez nich szkoły, a co za tym idzie nie otrzymują oni również świadectwa ukończenia szkoły.

Sonda
Jak Ci poszedł egzamin ósmoklasisty?