Wybory na Węgrzech 2022 WYNIKI. Kto wygrał? Czy Viktor Orban jest premierem?

i

Autor: AP PHOTO/PETR DAVID JOSEK Wybory na Węgrzech 2022 WYNIKI. Kto wygrał? Czy Viktor Orban jest premierem?

Wybory na Węgrzech 2022 WYNIKI. Kto wygrał? Czy Viktor Orban jest premierem?

2022-04-04 6:03

W niedzielę, 3 kwietnia 2022 roku, odbyły się wybory parlamentarne, w trakcie których wyłoniony został 199-osobowy parlament. Lokale wyborcze były otwarte od godziny 6 rano. Sondaże wskazują na wygraną rządzącej koalicji Fideszu i Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej. Kto wygrał wybory na Węgrzech?

Wybory na Węgrzech 2022 WYNIKI. Kto wygrał? Na to pytanie szukają odpowiedzi wszystkie osoby, które są ciekawe w jaki sposób przebiegały wybory na Węgrzech. Warto przypomnieć, że od 2010 roku premierem jest nieprzerwanie Viktor Orban. Listy wystawiły dwa sojusze - rządzącego konserwatywnego Fideszu i Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej, a także zjednoczonej opozycji. oraz cztery partie: skrajnie prawicowa Nasza Ojczyzna, prześmiewcza Partia Psa o Dwóch Ogonach, antyszczepionkowa Partia Normalnego Życia i prezentujący się jako centrowy Ruch Rozwiązanie. Do list partii, które osiągnął 5-procentowy prób, będą doliczone głosy z jednomandatowych okręgów wyborczych ich kandydatów, którzy mandatu nie zdobyli. Nadprogramowe głosy zwycięzcy z jednomandatowego okręgu, czyli różnicę między liczbą jego głosów, a tych oddanych na drugiego w kolejności kandydata, od tej liczby odejmuje się jednak tylko jeden głos. Do głosowania na Węgrzech uprawnionych jest nieco ponad 8,2 miliona obywateli. Głosy można było oddawać w niedzielę, 3 kwietnia 2022 roku, od godziny 6:00 rano do godziny 19:00. ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY!

Kiedy Miły Pan bywa niemiły? To wyznanie może Was zszokować [TYLKO U NAS]

Masters (Szybkie Pytania)

Wybory na Węgrzech 2022 WYNIKI

Wyniki wyborów parlamentarnych na Węgrzech poznamy zapewne w poniedziałek, 4 kwietnia 2022 roku około godziny 12:00. Jak na razie sondaże przedwyborcze mówią o wygranej Fideszu. Wynik badania Zavecz Research wskazuje, że Fidesz-KDNP uzyska poparcie 39 procent ankietowanych, a na opozycję 36 procent. Aż 19 procent obywateli według badania, nie ma żadnych preferencji politycznych.

Tak się rozbraja miny w Ukrainie! To wideo jest hitem sieci

Spływają pierwsze cząstkowe wyniki wyborów na Węgrzech. W niedzielę, 4 kwietnia 2022 roku, wieczorem, przeliczono 53 proc. głosów. Są to w dużej mierze głosy ze wsi i mniejszych okręgów wyborczych. Gdyby te wyniki się utrzymały, Fidesz miałby 134 mandaty, a opozycja 58.

Posłuchaj wyjątkowego podcastu o wolności mediów na Węgrzech, który przygotowali Damian Wilczyński i Kuba Adamiak.

Listen to "Wolność mediów według Viktora Orbana – wybory parlamentarne na Węgrzech" on Spreaker.