Wrak Titanica przestanie istnieć w 2026 roku?! Zjadają go nieznane wcześniej bakterie!

i

Autor: screen z YouTube/Filledagreat Wrak Titanica przestanie istnieć w 2026 roku?! Zjadają go nieznane wcześniej bakterie!

SZOKUJĄCE

Wrak Titanica przestanie istnieć w 2026 roku?! Zjadają go nieznane wcześniej bakterie!

2024-03-01 13:06

Katastrofa Titanica jest jedną z najsłynniejszych w historii. Jakiś czas temu okazało się, że wrak statku może przestać istnieć już za kilka lat! Dlaczego? Co się stało? Jak wynika z najnowszej wyprawy badawczej, proces niszczenia wraku przyspieszają nieznane wcześniej bakterie, które zjadają metal. Sprawdźcie szczegóły.

O katastrofie Titanica słyszał zapewne każdy, tym bardziej że został nakręcony film w reżyserii Jamesa Camerona oparty właśnie na tym historycznym wydarzeniu. W nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku, olbrzymi statek zderzył się z górą lodową, co doprowadziło do jego zatonięcia. Na pokładzie znajdowało się wówczas około 2200 osób, a zginęło ponad 1500. Titanic spoczywa od lat na dnie Atlantyku, około 650 kilometrów na wschód od kanadyjskiej prowincji Nowa Fundlandia, na głębokości ok. 4000 metrów. Według najnowszych doniesień badaczy, Titanic jest w o wiele gorszym stanie, niż był jeszcze rok wcześniej. Wrak naturalnie jest pochłaniany przez Ocean Atlantycki i zjadany przez bakterie, przez co za kilka lat może przestać istnieć!

Masz dołeczki w policzkach, piegi lub pieprzyka przy ustach? Sprawdź co to oznacza!

Wakacyjny Super Hit odc. 7 - Miłość w Zakopanem

Titanic - wrak przestanie istnieć w 2026 roku?

Wrak Titanica, który od wielu lat spoczywa na dnie Oceanu Atlantyckiego, cały czas jest przedmiotem badań naukowców. Według informacji od badaczy z firmy OceanGate Expeditions, wrak zatopionego statku jest obecnie w widocznie gorszym stanie, niż był jeszcze w rok temu! Naturalnie pochłania go ocean, a dodatkowo zjadają go nieznane dotąd bakterie. Jak podaje TVN 24, jest to wyjątkowy rodzaj głębokomorskich bakterii Halomonas titanicae, które żywią się żelazem i stalą ze statku, pozostawiając formacje z rdzy na kształt sopli lodu, które są bardzo kruche. Wrak Titanica ulega coraz szybszemu rozpadowi. Wiemy, że maszt statku zawalił się całkowicie, a niektóre jego elementy są trudne do rozpoznania.

Okazuje się, że badacze już w 2011 roku zapowiadali, że na skutek działania bakterii, wrak statku może przestać istnieć za 15-20 lat! Czy Titanic zniknie całkowicie z Atlantyku już za kilka lat? Te zdjęcia nie pozostawiają złudzeń.

ZOBACZ TAKŻE: Violetta Villas FILM - kiedy premiera? Kto zagra główną rolę?

Sonda
Lubisz fim Titanic?