Szwecja podłoży się w meczu z Polską? Co może przesądzić o zwycięstwie?

i

Autor: PAWEL JASKOLKA / SUPER EXPRESS Szwecja podłoży się w meczu z Polską? Co może przesądzić o zwycięstwie? PAWEL JASKOLKA / SUPER EXPRESS

Szwecja podłoży się w meczu z Polską? Co może przesądzić o zwycięstwie?

2021-06-23 12:48

Już dziś ostatnie spotkanie Polaków w grupie E. Zmierzą się z reprezentacją Szwecji. Jeśli biało-czerwoni marzą o wyjściu z grupy, muszą wygrać. Kibice szczególnie liczą na naszego kapitana Roberta Lewandowskiego. Paulo Sousa powiedział, że ten mecz będzie dla nas, jak finał.

Szwecja podłoży się w meczu z Polską? Co może przesądzić o zwycięstwie? Polacy po koszmarnym starcie na euro przegrali ze Słowacją 2-1. Kolejne spotkanie miało być dla nas meczem o wszystko. Szczęśliwie zremisowaliśmy z Hiszpanią, pozostając tym samym z nadzieją na awans. W naszej reprezentacji nie brakuję jednak kontuzji z gry wyleciał Łukasz Fabiański, a występ Jakuba Modera stoi pod wielkim znakiem zapytania, ponieważ, jak donosi PZPN piłkarz ma problem z kolanem. Pomocnik nie brał również udziału we wtorkowym treningu. Szwedzi na swoim koncie mają zwycięstwo nad Słowakami oraz remis z reprezentacją Hiszpanii.

Euro 2020: Szwecja - Polska. O której godzinie mecz?

Szczęsny przyłapany z papierosem. Co Sousa na to?

Szwecja podłoży się w meczu z Polską? Co może przesądzić o zwycięstwie?

O szansach Polaków na awans postanowił porozmawiać Artur Jarząbek w swoim programie Supernova w samo południe. Do rozmowy zaprosił dziennikarza sportowego Super Expressu Przemka Ofiarę, który jest już w Sankt Petersburgu oraz Damiana Wilczyńskiego i Michała Skolimowskiego, którzy są w polskiej bazie treningowej. Ofiara ma nadzieję, że Polacy wyjdą z grupy. Mamy piekielnie trudne zadanie, trzeba wygrać ze Szwecją, która jest najlepiej broniącą drużyną na EURO 2020. Szwedzi w ostatnich siedmiu meczach stracili tylko jednego gola, a na tym turnieju nie stracili żadnej bramki. Polacy w każdym ze swoich dwóch meczów stracili przynajmniej jednego gola. Szwedzi raczej nie rzucą się na piłkarzy Paulo Sousy, ale będą czekać na nasz błąd. Mam nadzieję, że jeden atak Polakom się uda i mecz skończy się wynikiem 1-0 dla naszych.

Euro 2020: Jakub Moder nie zagra ze Szwecją? Co się stało naszemu zawodnikowi?

Poza naszą grupą najbardziej interesowała nas grupa D, w której Anglicy pokonali wczoraj Czechów 1:0, a Chorwaci rozbili Szkocję 3:1. To oznacza, że Synowie Albionu zajęli pierwsze miejsce, a Chorwaci drugie, i to właśnie Chorwaci mogą zagrać z Polską w fazie pucharowej, jeśli oczywiście nasze orły pokonają dziś Szwedów i zajmą drugie miejsce powiedział Wilczyński. Skolimowski dodał, że powiedzieć, że ten rywal nam nie leży to tak naprawdę nic nie powiedzieć. Drużyny grały ze sobą w sumie 26 razy. Szwecja wygrała 14 spotkań, a Polacy tylko 8. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.